1. Ana Sayfa
  2. Genel Gündem
  3. Aayusj Jindal’dan BTC İçin Çarpıcı Öngörüler!

Aayusj Jindal’dan BTC İçin Çarpıcı Öngörüler!

Geçtiğimiz Perşembe günü sert bir düşüş hareketi ile ralliye başlayan Bitcoin (BTC), Cuma gününü de düşüşle geçirdi. Ardından Cumartesi günü sürdürdüğü düşüş hareketini akşam saatlerinde tekrar yükseliş eğilimine bırakan lider kripto para birimi, 19 bin dolar seviyesinden düşerek 16 bin 500 dolar seviyesine kadar gerilemişti. BTC yükseliş hareketi ile beraber 18 bin dolar barajını aştı. BTC’nin rallisi sonrası ünlü analist Aayush Jindal, lider kripto para biriminin test etmesi beklenen basamakları değerlendirdi.

Aayusj Jindal'dan BTC İçin Çarpıcı Öngörüler!

Bitcoin (BTC) 12 Kasım tarihinde önemli bir direnç basamağını kırarak bir yükseliş serisi başlatmıştı. Son 3 haftalık sürede lider kripto para için kullanıcılar yeni zirve gerimi sayımına başlamış ve 2017 yılındaki 20 bin dolarlık seviyenin aşılacağını düşünmüştü. Fakat düşünüldüğü gibi olmadı ve Bitcoin bu yükselişini duraklattı. Son olarak 19 bin dolar direncini kırarak büyük bir heyecan yaratan BTC, bu seviyeden 16 bin 500 dolar seviyesine düşerek yeni rekor denemesini ertelemişti. Ardından hafta sonu tekrar yükselişe geçen lider kripto para birimi, yeniden 18 bin dolar barajını aştı. Bitcoin’in girdiği bu sert rallinin ardından kripto para piyasası kullanıcıları dikkatlerini usta analistlerden gelebilecek olan yorumlara çevirdi. Başarılı analist Aayush Jindal da kullanıcılara istediğini verdi be BTC için test edilebilecek basamakları işaret etti.

Jindal’a Göre 18 Bin 800 Dolar’da Boğaları Bir Direnç Bekliyor

ABD Doları karşısında Bitcoin (BTC), yaşadığı sert düşüşün ardından %4 oranının üzerinde yükseldi ve 18 bin 500 dolar direncini aştı. Usta analist Aayush Jindal’a göre, BTC fiyatı u sıralarda güzel bir yükseliş seyrediyor fakat analist 18 bin 800 dolar noktasının oldukça güçlü bir direnç seviyesi olduğunu dile getirdi. BTC fiyatı yavaşça yükselişini sürdürüyor ve önemli bir nokta olan 18 bin 500 seviyesini aştı ve fiyat 18 bin 559 dolar seviyesine kadar çıktı. Şu sıralar 100 saatlik basit hareketli ortalamasının üzerinde seyrediyor. Kraken’den alınan verilere göre; BTC/USD paritesinin saatlik grafiğinde 18 bin 280 dolar civarında destek ile oluşan, büyük bir yükselen kanal bulunuyor. Aayush Jindal’a göre boğaların 18 bin 800 dolar seviyesinde güçlü bir dirençle karşılaşma ihtimali bulunuyor.

Jindal Destek ve Direnç Seviyelerini Değerlendirdi

BTC fiyatı, kısa süre önce 18 bin dolar seviyesinden yukarı yönlü bir hareket gösterdi ve yükselişini 18 bin 200 dolar ile 18 bin 400 dolarlık direnç noktalarının üzerine taşıdı. 18 bin 500 dolarlık direnç noktasının üzerinde ise bir kırılma oldu ve fiyat 18 bin 559 dolar seviyesine kadar yükseldi. Şu sıralar 100 saatlik basit hareketli ortalamanın üzerinde seyreden BTC fiyatı, kazançları konsolide ediyor ve 18 bin 450 dolar seviyesinin yakınlarında işlem görüyor. Usta analist Jindal’a göre, olumsuz yönde ilk destek noktası 18 bin 400 dolar seviyesine yakın bulunuyor. Bu seviye de 17 bin 946 dolardan 18 bin 559 dolara giden son artış hamlesinin %23,6 Fib geri çekilme seviyesine yakın bulunuyor. Öte yandan BTC/USD paritesinin saatlik grafiğinde 18 bin 280 dolar seviyesinde destek ile oluşan büyük bir yükselen bulunuyor.

Jindal 19 Bin 200 Dolar Seviyesini İşaret Etti

Usta analiste göre artan yönde 18 bin 650 dolarlık kanal direnci kısa vadeli bir direnç noktası oluşturuyor. Boğalar için ilk büyük direnç noktası ise analiste göre 18 bin 800 dolar seviyesine yakın bulunuyor. 18 bin 800 dolar seviyesinin üzerinde başarılı bir kırılma yaşanırsa, analiste göre güçlü bir yukarı yönlü hareket başlayabilir ve BTC 19 bin dolar, hatta 19 bin 200 dolar seviyesinin üzerine çıkabilir. Jindal’a göre eğer BTC kırılma direncini 18 bin 800 dolar seviyesinden temizleyemezse yeni bir düşüş riski bulunuyor.

Yorum Yap

Yorum Yap