1. Ana Sayfa
  2. Ekonomi
  3. Bankaların Yerine Bitcoin’i Tercih Etti, Kara Geçti!

Bankaların Yerine Bitcoin’i Tercih Etti, Kara Geçti!

Reddit’te “TheSherryBerry” isimli bir kullanıcı, işlemlerini bankalar yerine BTC ile yürütme kararı verdi ve kararının işini hızlandırdığını ve güçlendirdiğini anlattı. Kendisi için benzersiz ve ufuk açan bir deneyim olduğunu dile getiren Reddit kullanıcısı, herhangi bir bankanın ve işlemleri kilitleyen bürokrasinin merhametine kalmak istemediğini, tercih ettiği yöntemin çok daha iyi olduğunu belirtti ve bunun için en iyi çözüm yolunun Bitcoin olduğunun altını çizdi.

Bankaların Yerine Bitcoin’i Tercih Etti, Kara Geçti!

Reddit platformunda bir kullanıcı, aldığı bir kararla işlemlerini bankalar üzerinden değil, BTC ile yürütmeye başladığını ve kararının işini ne kadar hızlandırıp güçlendirdiğini aktardı. Yaşadıklarını “harika ve ufuk açan bir deneyim” olarak anlatan Reddit kullanıcısı, herhangi bir bankanın ve felç eden işlemleri ile bürokrasinin merhametine kalmak istemediğini, bunun için de en iyi çözüm yolunun Bitcoin olduğunun altını çizdi.

“Sadece Altın Gibi Bir Değer Deposu, Gündelik Hayatta Kullanılmaz”

Birçok kişi, kripto para piyasası lider para birimi BTC için “sadece altın gibi bir değer deposu, gündelik hayatta kullanılmaz” yorumları yaparken; Reddit platformunda bir kullanıcı BTC’nin hayatı ne kadar kolaylaştırabileceğini gözler önüne seren öyküsünü paylaştı. TheSerryBerry isimli kullanıcı, gelişmekte olan bir ülkede yaşadığını ve ABD başta olmak üzere birçok ülkedeki müşteriler ile işlerinin yürüdüğünü ifade ediyor.

Dijital Ödeme Platformları Yoktu

Yaşadığı ülkenin ismini vermeyen ancak gelişmekte olan bir ülkede yaşadığını belirten Reddit kullanıcısı, uluslararası işler yaptığını ve para gönderme ve alma işlerinin kendi ülkesinde oldukça zorlu bir süreçten geçtiğini belirtti. Kullanıcı; PayPal, Venmo, CashApp, Revolut gibi dijital ödeme platformlarının ülkesinde hizmet vermediğini dile getirdi. Bu yüzden Reddit kullanıcısı için en iyi para transferi seçeneği banka havalesiydi. Ancak bu yöntemle yapılan transfer işlemlerde, işlem ücreti çok yüksekti ve döviz kurları onun hiç işine gelmiyordu.

Xoom İçin de Bankaya İhtiyaç Vardı

Yeni yöntemler arayan Reddit kullanıcısı 2020 başlarında bir müşteri ile anlaştı ve ödemeleri düzenli olarak alabileceği yolun ne olduğunu bulmaya çalıştı. İlk etapta müşterisi ile Western Union benzeri olan bir ödeme hizmeti Xoom’u kullandılar. Ancak Xoom ile işerin yürütülmesi için başka bir merkeze gidilmesi gerekiyordu. Reddit kullanıcısı için bu merkez bir banka idi. Bankadaki işlemlerden bıkmış halde olan TheSherryBerry, işlerin böyle yürümeyeceğini de anladı.

Bitcoin, Denemeye Değer

Müşterisi ile son olarak Bitcoin kullanıp kullanamayacaklarını tartışan TheSherryBerry, “denemeye değer” diyerek cesurca bir adım atmaya karar verdi. Para transferi için izledikleri süreci ise şöyle özetledi:

  • Müşteri Coinbase üzerinden Bitcoin satın alıyor ve SherryBerry’nin cüzdanına yolluyor.
  • SherryBerry, Bitcoin transferini anında görüyor ve 3 aşamalı onaydan geçmesi yaklaşık 10-20 dakika sürüyor.
  • SherryBerry Bitcoin’lerin bir kısmını HODL için ayırıyor ve kalanını ise havale ile banka hesabına almak için LocalBitcoins’e aktarıyor.

TheSherryBerry, yaşadığı deneyimi Reddit platformunda “harika ve ufuk açan bir deneyim” sözleri ile paylaştı.

Yorum Yap

Yorum Yap