1. Ana Sayfa
  2. Ekonomi
  3. Başarılı Analist BTC İçin Düşük Seviyeleri İşaret Etti

Başarılı Analist BTC İçin Düşük Seviyeleri İşaret Etti

Bitcoin (BTC) fiyatı, 30 gün önce 5 Kasım tarihinde 14 bin 300 dolar seviyesinde bulunuyordu ve son 1 ayda yaklaşık altı bin dolar artış göstererek 19 bin dolar seviyesine kadar yükseldi. Aslında bu seviye BTC’nin zirve seviyesi de değil. Lider kripto para birimi birkaç gün önce tüm zamanların en yüksek seviyesini test etmişti. Ünlü analist Michael Van de Poppe, Bitcoin için görülebilecek düşük seviyeleri değerlendirdi.

Başarılı Analist BTC İçin Düşük Seviyeleri İşaret Etti

Bitcoin (BTC) fiyatı, son dönemlerde 10 bin dolar seviyelerinden 19 bin 800 dolar seviyelerine kadar yükselerek neredeyse %100’lük bir artış gösterdi. Bu seviye birçok kripto para borsasında en yüksek seviye olsa da BTC 2017 yılında 20 bin 89 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesini görmüştü. Şu sıralar ise BTC için 20 bin dolar seviyesi, kritik bir direnç bölgesi olarak öne çıkıyor. Öte yandan Bitcoin, dün 19 bin dolar seviyesinin altına gerileyerek bu seviyelerde bir kısa dalgalanmalar gösterdi. Cointelegraph’ta yorumlarını dile getiren başarılı analist Michael Van de Poppe’a göre, son dönemlerde azalan hacim ortasında bir düzeltme şansı küçük hamleler ile artış yaşıyor. Genel olarak BTC pazarı için, kesinlikle kötü olmayacak daha derin bir düzeltme adına birden çok argüman oluşturulabilir.

Poppe’a Göre BTC Tüm Zamanların Zirvesine Henüz Ulaşmadı

Başarılı analist Michael Van de Poppe’a göre, Bitcoin her ne kadar 19 bin 800 dolar seviyesi ile birçok borsada rekor seviyesine yükselmiş olsa da 2017 yılındaki 20 bin 89 dolarlık seviyeye henüz ulaşılmadı ve 20 bin dolar seviyesi BTC için bir direnç bölgesi oluşturmuş durumda. Fakat 20 bin dolar direncinin kırılması beklenmeyen bir durum değil, zira birçok bireysel BTC yatırımcısı, potansiyel kar elde etmenin bir argümanı olarak 2017 yılındaki tüm zamanların en yüksek seviyesini ele alacak. BTC’nin yeni fiyat arayışına girmesinden önceki son engel, sonradan oluşacak hedeflerin belirlenmesini zorlaştıracak.

BTC 20 Bin Dolar Üzerinde Kalmak Adına Hamleler Gösterebilir

Usta analiste göre, BTC fiyatının sert bir yükseliş hamlesi ile birçok borsada tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktığı ele alındığında, bu bölgede en yüksek seviyenin üzerinde net bir kırılma yaşanması olasılık dahilinde görünmüyor ve bunun yanı sıra, Bitcoin fiyatı bu bölgede kalmayı sürdürdükçe potansiyel bir düzeltme adına birden çok hamle gösterebilir. Usta analiste göre özellikle işlem hacmi, korunumun potansiyel bir zayıflama hamlesini gösteren 20 bin dolar direncini kırma girişimi ile önemli ölçüde düşüyor.

Poppe: “Düzeltme Halinde 16 Bin ve 14 Bin Dolar Takip Edilecek”

Bir diğer yandan tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20 bin dolarlık direnç bölgesinin test edilmesi, gün içinde olası bir düşüş sapması ihtimalini içeriyor. Bu düşüş sapması daha doğrulanmadı fakat düşüş eğiliminin hafif bir biçimde aksine dönmesine ilişkin potansiyel işaretler gönderiyor. Michael Van de Poppe konuya dair; “Düzeltme halinde destek bölgesi için takip edilecek noktalar 16 bin ve 14 bin dolar noktaları.” sözlerini dile getirdi.

Yorum Yap

Yorum Yap