1. Ana Sayfa
  2. Genel Gündem
  3. Beş günlük ara tatilde kısa tatil önerileri

Beş günlük ara tatilde kısa tatil önerileri

13 Kasım’da başlayıp 19 Kasım’da sona erecek beş günlük ilk ara tatilde Türkiye’de çocuklarla birlikte gidilebilecek kısa tatil rotaları bulunuyor.

Beş günlük ara tatilde kısa tatil önerileri

13 Kasım’da başlayıp 19 Kasım’da sona erecek beş günlük ilk ara tatilde Türkiye’de çocuklarla birlikte gidilebilecek kısa tatil rotaları bulunuyor.

Ara tatilde uzak yerler değil kısa mesafeli yerler tercih edilmeli

Okullar 1 haftalık ilk ara tatiline girdi.  Pandemi dolayısıyla  uzak mekanlar yerini kısa ve güvenli seyahat edilen mekanlara bıraktı.  Özellikle büyükşehirlere birkaç saat mesafede yer alan doğal güzellikler sunan alternatifleri, kayak sezonunu açan dağ zirvelerini ve eğlence durakları bulunuyır

Kocaeli Sakarya arasında Ormanya

Doğa ve maceraseverler için dünyanın üçüncü, Avrupa’nın en büyük doğal yaşam parkı olan Ormanya çocuklar için ara tatilde keyifli doğal yaşamı keşfetme adreslerinden biri. Kocaeli’de yer alan ve aynı zamanda Sakarya’ya da çok yakın olan Ormanya, yaban yaşam alanını tanıma, ailecek kamp kurma, Doğa Okulu’nda keşfederek öğrenme, hayvanları ve bitkileri yakından tanıma için eğlenceli ve öğretici imkanları bir arada sunuyor.

Maşukiye’de huzur dolu doğa yürüyüşü

Yolu Kocaeli’ne düşenler için ise bir diğer keyifli adres de Maşukiye. Ahşap evlerde yöresel köy kahvaltısı, huzur dolu doğa yürüyüşü, ATV ile orman keşfi, mangal keyfi ve temiz hava. Kocaeli, özellikle İstanbul’a 1 saat mesafe ile çocuklarla oksijeni, manzarası ve eğlencesi bol bir tatil imkânı sunuyor.

Ailece kayak keyfi Palandöken ve Erciyes

Ailece kayak tatilini tercih edenlerin kasım ayı rotaları ise kar seviyesinin istenen düzeye geldiği Erzurum Palandöken ve Kayseri Erciyes oluyor. Zirvede uzun pistlerde kayak ve snowboard’un tadını çıkartmak, daha küçük çocukların kızak keyfi yaptığı kayak tatilleri için Erzurum ve Kayseri’de çok sayıda otel güvenli ve hijyenik konaklama hizmeti de sunuyor. Kayak yorgunluğunu atmak ve şehri keşfetmek isteyenler için de Erzurum tarihi mekanlarıyla öne çıkıyor. Çifte Minareli Medrese, Nene Hatun Milli Parkı ve Erzurum Atatürk Evi çocuklara kendi tarihlerini görerek öğrenme imkânı veriyor.

Kayseri Tarih kenti

İç Anadolu Bölgesi’nin gelişmiş şehri Kayseri ise Selçuklu ve Mimar Sinan dönemine ait çok sayıda tarihi mekanlarıyla seyahat severlere farklı seçenekler sunuyor. Kurşunlu Camii, Kayseri Kalesi, Döner Kümbet, Gevher Nesibe Tıp Tarihi Müzesi gibi tarihi duraklar ara tatilde keşfedilecek adresler arasında yer alıyor.

Sonbaharda güneş ile ısınmak isteyenler için ara tatil formülü

Kışa giriş yapmaya az kalmışken, bu ara tatili ailecek yazlıklarında ya da Ege ve Akdeniz’de geçirmek isteyenler için rota İzmir ve Antalya. İzmir, kasım ayında iç ısıtan güneşi, birbirinden ilginç destinasyonlarıyla aileleri ağırlamaya hazır. İzmir’in Selçuk ilçesinde bir dağ köyü olan Şirince, mimarisi, küçük yöresel dükkanları ve çocukların ilgisini çekecek Matematik Köyü ve Tiyatro Medresesi ile kasım ayı için keyifli bir gezi buca escort alternatifi oluşturuyor. Ailecek İzmir’in kumrusundan tadıp çocuklarla Şirince’nin dar sokaklarında kaybolabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap