1. Ana Sayfa
  2. Ekonomi
  3. Binance CEO’su Binance Card’ı Duyurdu!

Binance CEO’su Binance Card’ı Duyurdu!

Kripto para piyasası lider borsası Binance’nin CEO’su Changpeng Zhao, bugün “Binance Card” ile ilgili bir paylaşımda bulundu. Zhao, ilk denemelerin başarılı sonuçlandığının mesajını verdi. Zhao’nun “iyiymiş!” paylaştığı videoda Binance Card kullanılıyor. Yaşanan bu gelişmenin ardından kripto para piyasası Türkiye kullanıcıları ve vatandaşlar, Binance Card’ın Türkiye’de kullanılıp kullanılmayacağını merak etmeye başladı.

Binance CEO’su Binance Card’ı Duyurdu!

Kripto para piyasası lider borsası Binance, 2020’nin Nisan ayında “Binance Card” isimli banka kartına benzer bir kart çıkaracağını açıklamıştı. Binance’nin CEO’su Changpeng Zhao paylaştığı bir video ile Binance Card’ı duyurdu. Binance Card sahipleri, borsanın mobil uygulamasını kullanarak bakiyelerini bu kartla eşleştirebiliyor. Binance Card, insanlara “banka kartı kullanırmış gibi” Bitcoin (BTC), Binance Coin (BNB) kullanma olanağı sağlıyor.

Kripto Parayı Karttan Anlık Olarak Çekiyor

Binance Card sahipleri, gündelik hayatlarındaki alışverişlerinde ödemeleri direkt olarak bu kart aracılığıyla yapabiliyor. Binance’nin açıklamasına göre; kart, işlem sırasındaki kullanıcının bakiyesinden kripto parayı anlık olarak çekiyor. Binance Card kullanıcıları, bu kartı 200 farklı bölgede ve toplamda 46 milyon farklı noktada kullanabilme imkanına sahip durumda. Binance’nin açıklamalarına göre; insanlar bu kartı günlük alışveriş, fatura ödeme, hediye alma gibi birçok amaç için kullanabiliyor.

Saniyeler İçinde İşlem Yapabiliyor

Binance’nin Hollanda şubesi bugün bir paylaşımda bulundu. Paylaşılan videoda Binance Card’ın ilk görüntüleri yayımlandı. Temassız ödeme seçeneği bulunan bu kart ile kullanıcıların saniyeler içinde işlem yapabildiği görüldü. Binance CEO’su Zhao, görüntüleri “iyiymiş!” yorumuyla paylaştı. Öte yandan; Binance Card’ın kısa bir zaman içinde tüm Avrupa’ya dağıtalacağı mesajı verildi.

Türkiye’ye Ne Zaman Geliyor?

Yurt içi kripto para piyasasının tanındık ismi Alp Işık, Kripto para piyasası lider borsası Binance CEO’su Zhao’nun paylaşımına “Türkiye’ye ne zaman geliyor?” sorusu ile yorum yaptı. Benzer bir soru da Binance’nin Türkiye şubesinin Twitter hesabından soruldu fakat Binance CEO’su Zhao, bu konuyla ilgili henüz bir açıklama yapmadı.

Binance Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Binance, Çin asıllı bir altcoin borsasıdır. 2017 yılında altcoin’lerin değeri çok hızlı bir şekilde arttığı zamanlar piyasaya olan talebe mevcut borsalar yetişemiyor, bu nedenle üyelikleri durduruyordu. Bu çılgınlık döneminde sağlam alt yapısı ile üye alımına devam eden Binance bugün Dünya’nın en büyük ve en güvenilir altcoin borsası olmuş durumunda. Çin’de, Singapur’da, Malta’da, Avrupa’da ve ABD’deki ofislerinde binlerce insan çalıştıran Binance alanındaki bir numaralı şirket olarak karşımıza çıkıyor. Bu nedenle ilk kez kripto paralara yatırım yapacak olanların işlemlerine Binance’den başlaması en doğru karar olacaktır.

Binance kullanmak isteyenler, eğer daha önce internet üzerinden Forex ya da hisse senedi işlemi yaptıysa; Binance’i kullanmak son derece kolay gelecektir. Her borsada olduğu gibi coin’lerin takas ekranında alıcı ve satıcıların fiyatları listelenir, defterin denge bulduğu fiyat ise spot fiyat olarak işlem görür. Kullanıcılar da bu deftere alım ya da satım emiri girerek diledikleri coin’leri satın alabilir.

Yorum Yap

Yorum Yap