1. Ana Sayfa
  2. Ekonomi
  3. BTC Düşerken Yatırımcılar Tavsiyelerde Bulundu

BTC Düşerken Yatırımcılar Tavsiyelerde Bulundu

Bitcoin (BTC) fiyatları sabah saatlerinden dün kapanış saatlerine kadar büyük düşüşler yaşadı. Yaklaşık 2 bin 500 dolarlık geri çekilme yaşayan lider kripto para birimi, düşüşünü de sürdürüyor. Bu düşüş yüzde 20 seviyesinin dahi altında olsa da özellikle BTC için yeni yatırımcıların buna hazırlıksız yakalandığı görülüyor. Panik olan yatırımcılara ise sektördeki tecrübeli yatırımcılar önemli tavsiyelerde bulundu.

BTC Düşerken Yatırımcılar Tavsiyelerde Bulundu

Bitcoin (BTC) kripto para piyasalarındaki beklentileri dün itibariyle adeta alaşağı etti. Kasım ayı ortalarından itibaren yükseliş trendinde olan lider kripto para biriminde dün sabah itibariyle sert düşüşler başladı. Kripto para sektöründeki kullanıcılar, Bitcoin’den büyük ataklar bekliyordu. Zira BTC, 2017 yılındaki rekor seviyesine doğru güçlü adımlarla ilerlemiş, 19 bin dolar barajını da aşarak bu seviyeye %5 oranında yaklaşmıştı. Yeni zirve noktası için geri sayım yapan yatırımcıların beklentileri ise dün sabah başlayan düşüşle birlikte, bir süreliğine rafa kaldırıldı. Yaşanan sert düşüş sonrası ise bazı yeni yatırımcılar panik olurken, tecrübeli yatırımcılar endişelenen yeni yatırımcıları olası tehlikelerden korumak adına önemli tavsiyelerde bulundu.

Yerli Analist Siesta Laila Paniğe Gerek Olmadığını Dile Getirdi

Kripto para piyasalarının yerli analisti Siesta Laila, bu gibi düşüşlerde paniğin en büyük düşman olduğunu söyledi. Siesta Laila Twitter hesabı üzerinden konuya ilişkin paylaşımlarda bulundu. Paylaşımında “Trade etmek için çok zorlamaya gerek yok. İlla dip ya da tepe tutturmak zorunda değiliz, dönüş için teyit gelsin yeter ki.” sözlerine yer verdi. Laila bu paylaşımı ile düşüşün gidebildiği yere kadar beklenmesi gerektiği imasında bulundu. Laila bu görüşünde haksız sayılmaz, gerçekten de bu gibi sert düşüşlerde yatırımcıların birçoğu belli noktalarda hiçbir teyit gelmeden alım yapmaya çalıştıkları için daha fazla zarara uğrayabiliyor.

Rookie de Yatırımcılara Uyarılarda Bulundu

Öte yandan bir başka yerli analist Rookie de yatırımcılara birçok uyarıda bulundu. Özellikle yerli yatırımcılar arasında çok sevilen başarılı analist, Twitter’daki ilk paylaşımında yatırımcıların sabırlı olması gerektiğini vurguladı. Başarılı analist, “oradan döner, buradan döner” mantığının son derece yanlış olduğunu ve piyasa fırsatların bitmeyeceğini vurgulayarak, bir diğer yerli analist Siesta Laila’ya benzer bir mesaj verdi. Rookie bu mesajının ardından, küçük zaman aralıklarında grafikler yerine büyük resme odaklanılması gerektiğini savundu. Paylaştığı gönderide Rookie; “Büyük düşüşlerde küçük zaman aralıklarında grafiklere bakmayın, küçük resimde boğulursunuz. 12 saatlik, günlük, haftalık grafiklere bakın. Benim de fikirlerim var ve bence düşüşün bitmesine az kaldı ama biraz daha var. Kafaları karıştırmamak için yayınlamıyorum.” sözlerine yer verdi.

Bozokcoin Piyasanın Tüm Kazancı Geri Alabileceğini Vurguladı

Kripto para piyasalarının birçok yerli analisti, bu sert düşüşle ilgili tavsiye ve uyarılarda bulundu. Öte yandan bir başka yerli analist Bozokcoin de olası bir yükseliş durumunda neler yapılabileceğini özetledi. Bozokcoin, piyasanın birden bire tüm kazancı geri alabileceğini ve bu nedenle stratejinin kritik olduğunu ifade etti. Ünlü ve başarılı analiste göre bakiye ve kazanç arttıkça poz arttırmak ve daha yüklü alım yapmaktansa, poz azaltmak daha yararlı olabilir.

Yorum Yap

Yorum Yap