1. Ana Sayfa
  2. Astroloji
  3. Burç uyumu nedir?

Burç uyumu nedir?

Burç uyumu nedir? Yükselen burç uyumu ne demektir? Evlilikte burç uyumu önemli mi? Aşkta en uyumlu burçlar hangileridir? Burçlar ile ilgili bu haberimizde sizlere burç uyumu ile ilgili en çok merak edilen soruları cevapladık. Burç uyumu konusunda merak ettiklerinize haberin detaylarından ulaşabilirsiniz.

Burç uyumu nedir?

Burç uyumu denildiğinde aklımıza çiftler arasındaki burç uyumu gelmektedir. İnsanlar ilişkilerine başlamadan önce birbirlerinin burç uyumu hakkında bilgi edinmek isteyebilmektedirler. Binlerce yıldır gözlemlenen burçlar ve insan üzerindeki etkileri ve kişilerin yıldız haritaları da ele alındığında burç uyumu çok büyük önem arz etmektedir. Burç uyumu denildiğinde bir yanlış anlaşılma vardır. Hiçbir astrolog burç uyumu olmayan insanlar evlenemez demez. Çünkü burç uyumunun birçok kriteri olduğu gibi uyumsuzluğunun da engeli yoktur. Fakat astrologların burç uyumu konusunda dikkat çektikleri en önemli konu muhakkak ki ileride doğması muhtemel olan problemlerdir.

Bazı dönemlerde ve yakın zamanlarda bilim insanlarının bir kısmı burç uyumunun önemli olmadığını kanıtlamaya çalışmak için araştırma yapmışlar ve evli insanların burç uyumuna bakarak kendilerince de burç uyumu konusunun önemsiz olduğunu belirtmişlerdir. Fakat astrologların ve burç konusunda çalışmalar yürüten insanların başta da dediğimiz gibi burç uyumu olmayan insanlar evlenemez ya da ilişki kuramaz gibi bir iddiaları yoktur. Burç uyumu konusunda yeterlilik sahibi kişilerin iddiası ve gerçekler burç uyumu olmayan insanların evliliklerinin yürümeyeceği ve biteceği, zorlamayla devam eden bu ilişkilerin de iki taraf için de zulüm olacağı şeklindedir. Çevremizdeki birçok problemli ilişkinin temel nedenlerine inildiğinde eğer karşılıklı soğuma ve anlaşamama problemi varsa mutlaka burç uyumu problemi görülmektedir. Burç uyumu konusunda incelenmesi gereken birçok konunun başında yükselen burç uyumu da gelmektedir.

Yükselen burç uyumu

Yükselen burç uyumu evliliklerde ve dost hane ilişkilerde olukça önem taşımaktadır. Bu sebepten dolayı da burç uyumu bakılacağında detaylı incelemenin içine yükselen burç uyumu konusu da dahil edilmektedir. Yükselen burç uyumu konusunda astrologlar en yetkin kişilerdir. Çünkü bir astrolog yükselen burç uyumu konusuna bakacağı zaman kişilerin yıldız haritasını çıkarmalı ve her şeyi kitabına uygun yapmalıdır. Astroloji falcılık değil bizzat eldeki verilere dayanarak yıldız haritasının üzerine kodlayıp gezegenlerin ve yıldızların kişiler üzerindeki etkilerine, aynı zamanda ilişkilerindeki potansiyellerine bakılmaktadır.

Hal böyleyken yükselen burç uyumu da çok büyük önem arz eden bir konu olmaktadır. Genellikle yeni sevgili olmak isteyen çiftlerin merak ettiği ve bu ilişkilerinin gelecekleri konusunda fikir almak istediklerinde başvurdukları yöntemlerin başında burç uyumu ve doğal olarak da yükselen burç uyumu gelmektedir. İnsanların tecrübeleri ile de anlayacakları burçların önemi oldukça keskin çizgiler ile kendini göstermektedir. Yükselen burç uyumu konusunda teveccühlerin yöneldiği önemli astrologlar çok değerli yorumlar yapmaktadır. Bizler de araştırmalarımızın büyük kısmını astroloji konusunda çok önemli adımlar atmış olan astrologların görüşleri doğrultusunda sizlere aktarmaktayız.

Yükselen burç denildiğinde kafa karışıklığı olmaktadır. Bildiğiniz gibi zodyak kuşağı dünyayı çevreleyen ve üzerinde belirli bir derece ile 12 burç sıralı halde bulunan kuşaktır. Güneş hangi burcun hizasında ise dönem o burca aittir. Ancak bir yandan da diğer burç doğmaya başlamış bir diğer burç da batmaya başlamıştır. Bu yükselen ve alçalan burçların da insan karakterinin oluşumundaki etkisi kanıksanamaz derecede yüksektir. Özellikle yükselen burç uyumu çok dikkate alınması gereken önemli bir konu olmasının yanında kişilerin birbirleri ile uyumu açısından da çok büyük önem arz eden konuların başında gelmektedir.

Evlilikte burç uyumu önemli mi?

Evlilikte burç uyumu önemli mi sorusu elbette ki çok önemlidir. Bu soruyu sormaktaki gaye genellikle karşı tarafa az da olsa duyulan güvensizlikte ya da az da olsa baz hal ve hareketlerin insanlara itici gelmesinden kaynaklanabilir. Öncelikle burç uyumu normal şartlarda her iki bireyin huzurlu olması ve birbirini tamamlaması babında önem arz eden bir konudur. O sebepten ötürü de birçok kimse evlilikte burç uyumu önemli mi sorusunu hem bilenlere hem de kendi kendine sormaktadır. Astrologlar burçların insan karakterine derinlemesine etkisi olduğunu bilmektedirler. Hatta en basitinden bu konuyu ay ile ilgili ele alalım. Ay dünyaya yaklaşıp uzaklaştıkça denizlerin çekilip geri gelmesi gidi insan üzerinde de bir takıp etkileri olduğu, dolunayın da psikolojik bazı argümanlar taşıdığı bilinmektedir. O halde burçlar da buna benzer bir konudur ve binlerce yıldır çepeçevre dünyayı sarmakta, insanlara birçok konuda fikirler sunmaktadırlar.

Evlilikte burç uyumu önemli mi sorusu ise elbette ki çok büyük önem arz eden konuların başında gelir. Çünkü insan hayatını birleştireceği kişi ile alakalı olarak net bilgi sahibi olmak ve aynı ortamda yaşamanın ikisine nasıl geleceğini bilmek ister. Evlilik flört dönemi gibi değildir. Evlilik birbirini kısıtlayabilme ve birbirine karışma özgürlüğünü insanlara verdiği için doğabilecek birçok problem de vardır. O sebeple de insanların aklındaki evlilikte burç uyumu önemli mi sorusu yer etmiştir. Bizim de elde ettiğimiz birçok veri ve gerek İslam alimleri içinde burç uyumu ile ilgilenenler gerekse de Avrupalı astrologlar evlilikte burç uyumu önemi ve yıldızların insan karakterleri üzerindeki etkisini çok net şekilde anlatmaktadırlar. Bizim buradan çıkarmamız gereken asıl mesele ise bu konuya vakıf bir astrologdan gereken bilgileri alıp kulaktan dolma bilgiler ile hareket etmememizdir.

Aşkta en uyumlu burçlar

Aşkta en uyumlu burçlar konusu muhakkak ki en iyi değerlendirilmesi gereken konulardan birisidir. Bazı burçlar kendi aralarında çok iyi anlaşmalarına rağmen evlilik hayatları pek de iyi gitmeyebilir. Bu sebeple de aşkta en uyumlu burçlar konusunda profesyonellere sormakta ve onların eserlerinden faydalanmak da çok büyük önem arz ediyor. Bizler sizler açısından önemli olan aşkta en uyumlu burçlar konusunu iyice değerlendirerek gerekli olan argümanları toplayıp vardığımız fikirleri sizlere sunmaya karar verdik. Ancak bu yazımızda şu burç ile diğer burç evlenir ya da ilişki kurabilir demek yerine bu konuyu başka bir yazımızda başlı başına ele almaya çalışacağımızı bildirip, aşkta en uyumlu burçlar nasıl anlaşılır ve bunun için neler yapılmalıdır konusunu işleyeceğiz. Burçların karakterlerimizi tamamıyla etkiledikleri, yükselen burç ve alçalan burç etkilerinin de hesaba katılması gerektiğini size anlatmış ve bunun gerekliliğinden de bahsetmiştik.

Bu yazımızda da aşkta en uyumlu burçları ortak özelliklerinden bahsedeceğiz. Bu burçlar bir arada olduklarında kendilerine saygı duyulmasını isteyen ve karşılıklı bunu çok iyi sağlayan karakterlerdir. Bir tarafın baskın ya da diğer tarafın pasif karakter olması önemli değildir. Asıl önemli olan bu durumlarda verilen tepkilerdir. Bir tarafın sert çıkışları ya da aşırı korumacı tutumları karşı tarafın hoşuna mı gidiyor yoksa sıkıntıya mı sokuyor bu çok önemlidir. Emin olun ki aşkta en uyumlu burçlar konusu işlenirken ile önce uyumsuz olan durumlar işlenmeli ve ona göre birtakım kararlar verilmelidir. Yemek yemeden tutun da doğa hakkındaki fikirlere kadar aşkta burç uyumuna giren konular vardır ve hepsi de iki kişinin bir arada yaşayabilmesi için çok önemlidir.

Yorum Yap

Yorum Yap