1. Ana Sayfa
  2. Ekonomi
  3. Chainalysis CEO’su Söylentilere Son Noktayı Koydu

Chainalysis CEO’su Söylentilere Son Noktayı Koydu

New York merkezli uyum ve araştırma şirketi Chainalysis CEO’su Michael Gronager, Forbes’a bazı açıklamalarda bulundu. Blockcahin sektörünün en önemli firmalarından biri olan Chainalysis CEO’su Gronager, yaptığı açıklamasında 1 milyar dolar değerinde, yeni bir 100 milyon dolarlık risk barındıdan sermaye artırımı beklediklerini doğruladı. Kripto para piyasalarında, bu söylenti uzun zamandır dolaşıyordu ve Michael Gronager, söylentilere son noktayı koydu.

Chainalysis CEO'su Söylentilere Son Noktayı Koydu

Blockchain sektörünün en önemli şirketlerinden biri olan, New York merkezli uyum ve araştırma firması Chainalysis CEO’su Michael Gronager, kripto para piyasalarında bir süredir dolaşan söylentilere, yaptığı açıklama ile son noktayı koydu. Forbes’a bazı açıklamalarda bulunan Gronager, açıklamasında 1 milyar dolar değerinde yeni bir 100 milyon dolarlık risk barındıran sermaye artırımı beklediklerini doğruladı. Bu doğrulama ile birlikte, konuya ilişkin söylentiler de son bılmuş oldu.

Değerleme Addition C Serisi’ne Katılacak

Kripto para piyasalarında günlerdir dolaşan Chainalysis söylentilerine, şirketin CEO’su Michael Gronager son noktayı koydu. Gronager, konuya ilişkin Forbes’a özel açıklamalarda bulundu. Gronager açıklamasında, gelecek hafta içinde 1 milyar dolarlık bir değerleme beklediklerini doğruladı. Değerlemenin ise; Tiger Global isimli bir yatırım şirketine bağlı olan Addition markasının C Serisi (Series C) fonuna katılması ile oluşacağını söyledi.

Chainalysis Gelirleri Geçen Yıldan Bu Yana %96 Artmış

Forbes’a özel açıklamalarda bulunan CEO Gronager, Chainalysis’in ne kadarlık bir ciroya sahip olduğunu ise açıklamadı. Fakat kamuya açık veriler ile yapılan analizler sonucu şirket, 2018 yılında 8 milyon dolar kazandı. Michael Gronager, firma gelirlerinin geçtiğimiz yıla oranla yaklaşık olarak %96 arttığını dile getirdi. Chainalysis gelirlerinin, 2022 yılında iki katına çıkması bekleniyor.

“Milyar Dolarlık Olmaya En Yakın Girişimler”in İlk Kripto Para Şirketi

Şirketin başlattığı C Serisi (Series C) fonunun önceki versiyonu B Serisi (Series B) fonunu takip ederek toplam yatırımı 166 milyon dolara çıkaracağı öngörülüyor. Chainalysis, sahip olduğu potansiyel yükseliş ile 2019 yılında Forbes’un “Next Billion Dollar Startups” (Milyar Dolarlık Olmaya En Yakın Girişimler) listesine dahil olan ilk kripto para firması olmuştu. Şu sıralar çalışan sayısı 200 olan şirketin, 2021 yılında bu sayıyı iki katına çıkarmayı planladığı biliniyor.

Kripto Para Sektöründeki Suçları Engelleyici Çalışmaları Var

Kripto para piyasasının dev şirketi Chainalysis, çalışmaları ile sektörü etkileyen suçların belirlenmesinin yanı sıra; bu suçları engelleyici çalışmalar yapması ile de bilinen bir şirket.  2019 yılının Ağustos ayında KYT (Know Your Transaction) sistemini geliştiren şirket, blockchain analizlerini basite indirgemeyi amaçlayan çözümler sunmaya başladı. Öte yandan geçtiğimiz Temmuz ayında başlattığı Market Intel adlı bir program ile kripto para piyasasındaki analiz mekanizmalarını bir basamak daha güçlendirdi. Şirketin, ABD’deki eyalet hükümetleri ve özel kurumlar da içinde olmak üzere toplam 350 müşteriye hizmet ettiği biliniyor.

Yorum Yap

Yorum Yap