1. Ana Sayfa
  2. Ekonomi
  3. Christopher Lewis Bu Haftaki Altın Fiyatlarını Yorumladı

Christopher Lewis Bu Haftaki Altın Fiyatlarını Yorumladı

Altın fiyatlarındaki düşüş trendi ile birlikte elinde altın bulunanlar endişeye kapılırken, sarı madene yatırım yapmayı düşünen yatırımcılar bu düşüşleri bir alım fırsatı olarak değerlendirdi. Ons altın fiyatlarında yaşanan dalgalanmalar ile birlikte yatırımcılar gözünü uzman yorumlarına çevirdi. Yurtdışı piyasalarında yaptığı başarılı altın analizleri ile tanınan FXempire yazarı Christopher Lewis, bugünkü köşesinden altın fiyatları ile ilgili bu haftanın altın gelişmelerini yorumladı.

Christopher Lewis Bu Haftaki Altın Fiyatlarını Yorumladı

Yurtiçi ekonomi piyasalarında altın fiyatları, dolar/TL kuru ve ons altın fiyatlarındaki hareketlenmeler ile şekillenir. Altın fiyatlarını belirleyen faktörler elbette sadece dolar kuru ve ons altın fiyatlanması değil fakat bunlar en etkili faktörlerden ikisidir. Yurtiçi piyasalarında sarı maden yatırımcıları, bu kapsamda yurtiçi ve yurtdışı altın uzmanlarından gelen yorumları değerlendirerek altın alım satım yönündeki pozisyonlarını belirliyor. FXemipre’ın tanınan ve başarılı analizlere imza atan yazarı Christopher Lewis de bugün köşesinden altın fiyatları ile ilgili bu haftanın gelişmelerini yorumladı. Lewis köşesinde; “Altın piyasaları, hafta boyunca ticaretin ‘riskine’ çok fazla para aktığını görmeye devam ettiğimiz için daraldı. Altın fiyatlarında bir düşüş yaşandı ve 1800 dolar seviyesinin altına geriledi.” sözleri ile haftayı değerlendirdi.

Lewis Önümüzdeki Hafta Çok Dikkatli Olunması Gerektiğini Söyledi

Kasım ayının son işlem haftasını “zor bir hafta” olarak değerlendiren Christopher Lewis yazısında; “Altın piyasaları zor bir hafta geçirdi ve ticaretin ‘riski’ tekrar moda olmaya başladığında 1800 dolar seviyesinin altına düştü.” sözlerine yer verdi. Lewis köşesindeki yazısına; “Bununla birlikte, 50 haftalık EMA’yı test ediyoruz ve 1750 dolar seviyesinde gördüğümüz önceki direnç bölgesi sebebi ile destek sunması gereken bir bölgeye yaklaşıyoruz.” ifadeleri ile devam etti. Yaşanan gelişmeler ile birlikte ilerleyen dönemlerde çok dikkatli olunması gerektiğinin altını çizen Lewis; “Dahası, yüzde 38,2 Fibonacci geri çekilme seviyesine yaklaşıyoruz, böylelikle tabii ki oyuna girebiliriz. Bunların hepsi potansiyel destek noktası için bir araya geliyor, bu sebeple de genel eğilimin sürdüğünü gösterebileceği için, önümüzdeki haftalık mum çubuğuna çok dikkat edilmesi gerekiyor” sözlerine yer verdi. Önümüzdeki haftalık döneme kadar, kısa vade pozisyonunda olma durumu için tereddüt edeceğini dile getiren Lewis, bunun sebebinin de grafikte önemli oranda bir hareket yaşanmasından kaynaklandığını belirtti.

Lewis Dolara Bağlı Olarak Altının Geri Dönüş Yapabileceğini Söyledi

Altın fiyatlarında bir geri dönüş hamlesi yaşanabileceğini vurgulayan Christopher Lewis, yaşanabilecek ihtimaller konusunda yatırımcılara tavsiye ve uyarılarda bulundu. Tereddüt yaşamasının sebebini, grafikte yaşanan önemli orandaki hareketten kaynaklandığını dile getiren Lewis; “Üstelik, ABD dolarına karşı bir tür büyük hamle olursa bu durum altının da dönüş hamlesi göstermesine sebep olabilir. Hal böyle olunca, bu piyasanın gerektirdiği şeyin basit bir sabır miktarı olabileceğini düşünüyorum.” dedi.

Lewis: “Merkez Bankaları Likidite Atmaya Devam Edecek”

Altında geri dönüş hamlesi olabileceğini ifade eden FXempire yazarı; “Sonuçta dünyanın her yanındaki merkez bankaları piyasalara likidite atmaya devam edecekler, bu sebeple altının tekrar devreye girmesinin an meselesi olduğu düşünülebilir… ABD Dolar Endeksi destek bölgesi bulmak için 92 seviyesinde mücadele verirken, daha büyük bir hareket görmek mümkün.” sözlerine yer verdi. Christopher Lewis’in yazısının ardından, ons altın fiyatı 1811 dolar seviyesinde bulunuyor.

Yorum Yap

Yorum Yap