1. Ana Sayfa
  2. Ekonomi
  3. Ekonomist Selçuk Geçer’e Göre Altın Fiyatları Artacak

Ekonomist Selçuk Geçer’e Göre Altın Fiyatları Artacak

Ekonomist ve ekonomi piyasaları analisti Selçuk Geçer, dolar ve altın fiyatlarındaki dinamik grafiği değerlendirdi. Dolar ve altın fiyatlarında ne zaman yükseliş görüleceği konusunda fikirlerini belirten Geçer, gram altınla alakalı çarpıcı tahminlerde bulundu. Covid-19 salgınına bağlı olarak küresel ekonomilerin risk içinde bulunduğunu söyleyen Selçuk Geçer, bu risk durumunda altın fiyatlarının artabileceğini dile getirdi. İşte haberin detayları…

Ekonomist Selçuk Geçer'e Göre Altın Fiyatları Artacak

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın (TCMB) beklenen faiz artırım kararı sonrası düşüşe geçen altın fiyatları kısa vadeli dinamik grafik çizmeyi sürdürüyor. İlerleyen dönemlerde altın fiyatlarının hangi seviyelere ulaşacağı ise yatırımcılar tarafından merak ediliyor. Yatırım yönünü belirlemeye çalışan vatandaşlar uzman yorumlarını değerlendirirken, gelecekteki altın fiyatlarına dair bir tahmin de ekonomist ve ekonomi piyasaları analisti Selçuk Geçer’den geldi. Geçer, gram altına dair çarpıcı tahminlerde bulundu.

Selçuk Geçer: “Ekonomimiz Duvara Çarpacaktı”

Selçuk Geçer, Covid-19 salgını sebebi ile küresel ekonomilerin risk içinde bulunduğunu ve bu riske bağlı olarak altın fiyatlarının artabileceğini ifade etti. Geçer konuya ilişkin; “Covid virüsü hem dünyada hem de ülkemizde hızla yayılıyor ve ekonomilere de çok ciddi zararlar veriyor. Fakat burada bir noktanın altını çizmek istiyorum; Türkiye ekonomisi covid virüsü olsaydı da olmasaydı da zaten duvara çarpmak üzereydi. Çok ciddi bir ekonomik krize doğru adım adım ilerliyorduk. Bu durumun ilk sinyalini 2018 yılının Ağustos ayında görmüştük. Son sinyali de bundan iki üç ay önce çok açık bir şekilde görülmeye başlamıştı.” sözlerini dile getirdi.

Geçer: “Altının Fiyatını Kimse Tutamayacak”

Ekonomist Selçuk Geçer, altın fiyatlarının düşüş eğiliminde olabileceğini fakat önümüzdeki dönemlerde yeniden yükselişe geçeceğini dile getirdi. Geçer, altın fiyatlarındaki yükseliş hareketinin ilk adımları için de ABD yeni başkanı Joe Biden’ı işaret etti. Ekonomi piyasaları uzmanı Geçer konuya ilişkin; “Joe Biden koltuğa oturduğu zaman ve Covid virüsünün risk teşkil etmeyi sürdürmesinin ardından altının fiyatını kimse tutamayacak.” dedi.

Geçer’e Göre 2021 Yılı Ekonomi Alanında Zor Bir Süreç Olacak

Selçuk Geçer 2021 yılının altın fiyatları için yükseliş yılı olacağını iddia etti ve yatırımcılara tavsiyelerde bulundu. Geçer önümüzdeki yıl için öngörülerde bulunduğu açıklamasında; “Önümüzdeki dönemde altın zirve yapacak. Eğer altındaysanız paniğe kapılmayın, yükselişe geçmeye devam edecek. Bu kadar gelişmenin yaşandığı bir dönemde altın fiyatlarının düşmesini düşünmek, hayal gibi olur.” dedi. Öte yandan ons altın fiyatlarına dair öngörülerini ifade eden Geçer, dolar kurundaki şok dalgasına bağlı olarak gram altın fiyatlarında da yükseliş olacağını dile getirdi. Geçer; “Eğer kurda bir şok hareketi yaşanırsa; ons altın da Türkiye’de 2 bin 300 TL’yi zorlar ise gram altın fiyatının 1.000 TL’yi zorladığını görürüz. Buna bağlı olarak çeyrek altında, cumhuriyet altınında vb. hızlı bir yükseliş başlar. Ekonomik risklere bağlı olarak altın yükselişe geçecek… Ekonomi alanında, 2021 yılında daha zor bir süreç olacak…” dedi.

Yorum Yap

Yorum Yap