1. Ana Sayfa
  2. Genel Gündem
  3. Eski MEB Teftiş Kurulu Başkanına yolsuzluk tutuklaması

Eski MEB Teftiş Kurulu Başkanına yolsuzluk tutuklaması

Mardin'de devam eden yolsuzluk soruşturması kapsamında MEB Teftiş Kurulu Başkanlığı ve Bakanlık müfettişi görevlerindede bulunan Zeyni T. tutuklandı.

Eski MEB Teftiş Kurulu Başkanına yolsuzluk tutuklaması

Mardin Büyükşehir Belediyesinde devam eden yolsuzluk soruşturmasında MEB Teftiş Kurulu Başkanlığı görevinde bulunan Zeyni T. tutuklandı.

Eski Vali dönemi çeşitli usulsüzlüklerle çalkalanıyor

Mardin Büyükşehir Belediyesinde eski vali Mustafa Yaman dönemini kapsayan yolsuzluk, zimmet, ihaleye fesat karıştırma ve rüşvet suçlamaları ile ilgili Mardin Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturma devam ediyor.

Mardin’deki yolsuzluk soruşturmasına 8 kişi tutuklandı

Savcılığın yürüttüğü soruşturmalar kapsamında emniyet birimlerince yapılan operasyonda dosyalarda adları bulunan üçü kadın dahil aralarında Mardin Büyükşehir belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı ve Büyükşehir Kent A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekili görevinde bulunan Zeyni T  olmak üzere 8 kişi gözaltına aldı.

Zeyni T’nin dosyası kabarık

Gözaltına alınanların arasında dönemin Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğünde uzun yıllar Teftiş Kurulu Başkanlığı görevinde yürüttükten sonra MEB tarafından Bakanlık müfettişi olarak görevde yükseltilen  ve son olarak da Büyükşehir Belediyesi Bünyesinde bulunan Kent A.Ş Genel Müdür vekilliği ve Genel Sekreter Yardımcılığı görevinde bulunan Zeyni T’nin de bulunduğu öğrenildi.

Emniyetteki sorgusunun ardından adliyeye sevk edilen Zeyni T, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine konuldu

MEB’in kesin ihraç kararı verip vermediği bilinmiyor

Zeyni T’nin adının karıştığı yolsuzluk, zimmet, ihaleye fesat karıştırma ve rüşvet suçlamaları ile ilgili kadrosunun bulunduğu Milli Eğitim Bakanlığınca herhangi bir ihraç kararı verilip verilmediği merak ediliyor

Yorum Yap

Yorum Yap