1. Ana Sayfa
  2. Genel Gündem
  3. Facebook emekçileri isyanda

Facebook emekçileri isyanda

Birçok facebook emekçisi, şirketin koronavirüs kapsamında alınan tedbirlere aykırı bir şekilde kendilerini ofisten çalışmaya zorlamasına isyan etti.

Facebook emekçileri isyanda

Birçok facebook çalışanı şirketin koronavirüs için alınan tedbirlere aykırı bir şekilde kendilerini ofisten çalışmaya zorlamasına isyan etti

Face emekçileri Koronavirüse rağmen ofiste çalıştırılıyor

n çFarklı ülkelerde çalışan birçok facebook çalışanı  şirketin CEO’su Mark Zuckerberg’e hitaben yayımladıkları  kamuoyuna açık mektupla şirketi, koronavirüse yakalanma riskine rağmen kendilerini ofisten çalışmaya zorlamakla suçladı.

Facebook’un  kârını korumak için çalışanlarının  hayatını gereksiz bir şekilde riske attığı öne süren facebook emekçileri bir an önce evden çalışmayı ön gören düzenlemelerin yapılması nı ve bunun hak kaybı olmadan gerçekleştirlmesini talep etti.

Facebook: içerik moderatörlerimiz evden çalışıyor

Çalışanlarının bu isyanına cevap veren Facebook yetkilileri, içerik moderatörlerinin genelde  evden çalıştığını açıklasa da bu açıklama tatmin edici bulunmadı.

Şirket içinde açık bir diyaloğa inanıyoruz diyen Facebook  şirket sözcüsü “ Ama bu tartışmaların dürüstlükle yapılması gerekir. Salgın döneminde 15 bin küresel sisli escort içerik moderatörümüzün büyük çoğunluğu evlerinden çalışıyor ve aynı şekilde çalışmaya devam edecektir” açıklamasını yaptı.

Yorum Yap

Yorum Yap