1. Ana Sayfa
  2. Ekonomi
  3. Galaxy Digital CEO’sundan Bill Gates’e Bitcoin Çağrısı

Galaxy Digital CEO’sundan Bill Gates’e Bitcoin Çağrısı

Galaxy Digital kurucusu Mike Novogratz’tan Bill Gates hayranlığını yineleyen açıklamalar geldi. Bill Gates’in tüm zamanların en iyisi sıfatını pekiştirmesi için Bitcoin almasının yararı olabileceğini ileri sürdü. Mike Novogratz’ın Bill Gates hayranlığı bilindik bir durum iken, ünlü CEO Bill Gates’e yaptığı çağrıda kullandığı ifade ile bunu bir kez daha göstermiş oldu.

Galaxy Digital CEO’sundan Bill Gates’e Bitcoin Çağrısı

Galaxy Digital kurucusu Mike Novogratz, Bill Gates’e olan hayranlığını bir kez daha dile getirdi. Sosyal medyada Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, Microsoft’un kurucusu ve dünya devi olan Bill Gates’e övgülü sözlerle Bitcoin yatırımı yapması konusunda çağrıda bulundu. Novogratz, Bill Gates’in “tüm zamanların en iyisi” sıfatını pekiştirmesi için bir şansı olduğunu dile getirdi.

Microsoft’u Yaratması Dışında Olağanüstü Bir Yatırımcı ve Hayırsever

Galaxy Digital’in kurucusu ve CEO’su olan Mike Novogratz, Bill Gates için “G.O.A.T” ifadesini kullandı. İngilizcedeki bu kısaltma, “tüm zamanların en iyisi” anlamına geliyor. Galaxy Digital’in CEO’sunun Bill Gates için övgü dolu sözlerle attığı tweette; “Belki Twitter üzerinden tartışmalı bir çağrı olacak ama Bill Gates ‘tüm zamanların en iyisi’ İnanılmaz bir yatırımcı ve dünyanın en büyük hayırseveridir. Daha önce hiç sarsıldığını görmedim. Bir ayda, birçok kişinin iki yılda okuyabileceği kadar çok okuyor.” ifadelerine yer verdi.

“Bill Gates’sin Bitcoini Var Mı Merak Ediyorum”

Ünlü hedge fonu yöneticisi, Galaxy Digital kurucusu ve CEO’su Mike Novogratz aynı zamanda bir Bitcoin yatırımcısı. Novogratz, Microsoft’un kurucusu dünya devi Bill Gates’in Bitcoin’i olup olmadığını merak ettiğini dile getirdi. Bill Gates’e övgüler yağdırdıktan sonra  ünlü CEO, Bill Gates’in Bitcoin’e sahip olmasının onun tüm zamanların en iyisi olma sıfatını pekiştireceğini savundu.

Bill Gates bu tweetin ardından ünlü CEO’ya doğrudan bir cevap vermedi ancak daha önce BTC ile ilgili fikirlerini bildirmişti. Daha önce yapmış olduğu açıklamalara göre; Gates’in Bitcoin’e bakış açısının hem pozitif hem de negatif olduğu düşünüldü.

Bill Gates Bitcoin İçin Ne Demişti?

Bill Gates ilk olarak 2014 yılında Bitcoin fiyatı 800 dolar seviyelerindeyken, düşük BTC fiyatının kendisini heyecanlandırdığını; Bitcoin’in parayla fiziksel olarak aynı yerde kalmak zorunda olunmadan yüksek fonlu işlemleri gerçekleştirebileceğini belirtti. Gates, fiat para birimleri yoluyla transferlerin sorun yaratabileceğini de ekledi. Bill Gates açıklamalarında Bitcoin’in terörizm ya da kara para akalama gibi faaliyetlerle ilgili olmadığını da dile getirmişti.

“Uyuşturucu Kaçakçılığı İçin Kullanıyor”

Gates, Bitcoin’e dair ilk açıklamalarından yaklaşık 4 sene sonra 2018’de, bir Reddit AMA oturumunda Bitcoin’in büyük oranda uyuşturucu kaçakçılığı için kullanıldığına dikkat çekti. Bill Gates’in Bitcoin’e olan yaklaşımı yıllar içinde değişmişken kripto para sektörünün kendisine çok da uzak olamayabileceği düşünülüyor. Bu yılın başlarında Gates’in şirketi Microsoft’un kripto para madenciliği için vücut ısısını kullanan bir kripto para için patent başvurunda bulunduğu da biliniyor.

Yorum Yap

Yorum Yap