1. Ana Sayfa
  2. Ekonomi
  3. Gloria Zhao: Birisi Bana Bitcoin Öğretebilir Mi?

Gloria Zhao: Birisi Bana Bitcoin Öğretebilir Mi?

Berkeley’de öğrenci olan Gloria Zhao isimli bir kişi, Tinder hesabı açarak, profiline kendisine Bitcoin öğretmek isteyen birini aradığını yazdı. Gloria Zhao, hayatının en eğlenceli Cuma akşamını geçirdiğini dile getirdi. Çok eğlendiği yazışmaları Twitter üzerinden paylan Gloria’nın yaşadıkları ise merak ediliyor. Gloria Zhao, Tinder profiline “Silikon Vadisi’ne yeni taşındım, birisi bana Bitcoin öğretebilir mi?” yazdı, hayatının en eğlenceli Cuma akşamını geçirdi!

Gloria Zhao: Birisi Bana Bitcoin Öğretebilir Mi?

Berkeley’de öğrenci olan Gloria Zhao, Cuma akşamı biraz eğlenmek istedi ve bir Tinder hesabı açtı. Açtığı hesabın profiline de; “Silikon Vadisi’ne yeni taşındım, birisi bana Bitcoin öğretebilir mi?” yazdı. Kısa süre içinde birkaç kişiyle eşleşen Zhao, oldukça enteresan mesajlar aldı. Yazışmaları Twitter hesabı üzerinden paylaşan Gloria Zhao, hayatının en eğlenceli Cuma akşamını geçirdiğini belirtti. Zhao’nun Twitter paylaşımına ise binlerce beğeni ve yorum geldi.

Gloria Zhao’ya Gelen Mesajlar BTC Yorumlarını Ortaya Serdi

Gloria Zhao, yaşadıklarını Twitter’da paylaştı. Gelen mesajlar ise şöyle:

Kullanıcı 1: “Bitcoin’i biliyorum”

Gloria Zhao: “Merhaba, kimse henüz bana tam olarak Bitcoin’i anlatamadı.”

Kullanıcı 1: “Bitcoin şimdiki parasal sistemi değiştirmeye çalışan yeni bir sistem. USD’yi ortadan kaldırmak istiyor. Onlinde para birimi yani. Son dönemlerde kripto para yatırımı yapıyorum. Bu konuda konuşmak için seninle buluşmak isterim.”

“Değeri Her Yerde Aynıdır, Değişmez.”

Kullanıcı 2: “Bitcoin’e yatırım mı yapacaksın?”

Gloria Zhao: “Bilmiyorum, kafam çok karışık. Akıllı birisinin bana anlatması gerekiyor.”

Kullanıcı 2: “Tamam. Bitcoin Venmo gibi. Dünyanın her yerine para gönderebilir ve alabilirsin. Ancak Bitcoin’in değeri her yerde aynıdır, değişmez. Takip de edilemez. Daha birçok bilgi de verebilirim bir şeyler içebilirsek.”

“İnsanlar Ledger Değerlerini Hash ile Doğrular”

Kullanıcı 3: “Hey, sana Bitcoin’i anlatabilirim.”

Gloria Zhao: “Lütfen anlat, Bitcoin’i anlamaya çalışıyorum hala!”

Kullanıcı 3: “Anlık para işlemlerine izin veren bir blockchain para birimidir ve insanlar ledger değerlerini hash ile doğrular”

Twitter Yorumcuları da Bitcoin’i Anlattı

Gloria Zhao Twitter üzerinden, Tinder’da yaşadığı eğlenceli dakikaları ve konuşmaları paylaştı. Binlerce beğeni ve yorum alan Gloria’ya bir kullanıcı Bitcoin’i açıklayarak buluşma davetinde bulundu. Gloria’nın paylaşımına yorum yapan kullanıcı: “Hükümetler tarafından değil, kripto borsaları tarafından vergilendiren bir para birimidir. Topluluk üyeleri, sigorta fonu aracılığıyla Bitcoin’i asıl amacı için kullanan herkesin güvenliğini sağlamak için günlük bir ücret öder. Buluşabilir miyiz?” sözleri ile Zhao’ya açıklama yaparak buluşma teklif etti.

Gloria Zhao aslında Bitcoin ve blockchain teknolojisine hakim sayılan bir öğrenci. Stephan Livera’nın bir podcast yayınına konuk olan Zhao, Bitcoin ile yaşadığı macerayı anlattı. Zhao, Berkeley’de üniversite öğrenicisi olduğunu vee üniversitede tesadüfen Bitcoin ile tanıştığını söyledi. Hafta sonları üniversitedeki aktivitelerinin Bitcoin ve blockchain öğrenmek olduğunu aktaran Gloria Zhao aynı zamanda Silikon Vadisi’nde doğmuş. Gloria, Bitcoin ve blockcahin ile tanışmasını biraz da buna borçlu olduğunu söyledi.

Bitcoin piyasasına hakim bir öğrenci olan Gloria Zhao, belki de insanların Bitcoin hakkında ne düşündüğünü öğrenmek için böyle eğlenceli bir yola başvurdu.

Yorum Yap

Yorum Yap