1. Ana Sayfa
  2. Astroloji
  3. Günlük burç yorumları

Günlük burç yorumları

Günlük burç yorumları ne demektir? Burç yorumları bize ne anlatmaktadır? Burçlar gerçek mi? Burçlar neden var? Bu gibi birçok soru burçlar ile ilgilenen insanların sorduğu ve cevap aradığı sorulular arasındadır. Biz de sizler için işin uzmanlarına sorduk ve cevaplar aldık. Konunun detaylarına yazımızda ulaşabilirsiniz.

Günlük Burç Yorumları

Günlük burç yorumları insanların günlük olarak aşk, para ve sağlık konularını merak etmeleri üzerine astrologlar tarafından yapılan günlük yorumlamalardır. Burç yorumlama teknikleri binlerce yıllık bilgi ve birikimin sonunda kazanılmış teknikler olarak bilinmektedir. Bu sebepten dolayı da birçok insan günlük burç yorumları konusunda güvendikleri astrologlar ile çalışmakta ve onlara burç yorumu yaptırarak merak ettikleri konularda bilgi edinmektedirler. Günlük burç yorumları genel olarak gün içinde oluşma ihtimali olan bazı olayları daha önceden kestirebilmek adına bakılmaktadır. Kesinlik diye bir durum söz konusu olmadığı gibi iyi bir astrolog h-genel manada çok doğru tespitler yapabilmektedir. Bu sebeple de birçok insan tanıyıp güvendiği astrologların yorumlarından faydalanmaktadır. Günlük burç yorumları çoğunlukla aşk ile ilgili konuları içerdiği gibi genel manada da yorumlara açıktır.

Özellikle de Birçok gazete ve dergide günlük burç yorumları kısmı vardır. Önceki dönemlerde doğruluğu sorgulanan bu gazete ve dergi köşelerinin büyük çoğunluğu şuanda bildiğimiz kadarıyla astrologlar tarafından yazılmaktadır. Gazetelerdeki günlük burç yorumları herkes için geçerli olmayabilir. Çünkü herkesin yükseleni ve doğduğu gündeki burç derecesi farklı olacağından dolayı kişiye özel yapılan günlük burç yorumları daha faydalı olacaktır. Burçlar konusu kesinlikle iyi bir astroloğa danışılması gereken konudur. Bu konuda birçok İslam alimi çok büyük çalışmalar yürütmüştür. Bunlar içinde Muhyiddin İbn Arabi ve Erzurumlu İbrahim Hakkı Hz. Gibi isimler de bulunmaktadır.

Burç yorumları nedir?

Burç yorumları çok özel ve dikkatli şekilde analiz yeteneği isteyen bir konu olarak karşımıza çıkıyor. Bu konuda uzmanlar ile yaptığımız görüşmelerde burç yorumları yapılabilinmesi için bazı bilgilerin doğru olarak bilinmesi gerekmektedir. Kişi doğum tarihini doğru olarak bildiği takdirde kendisi hakkında burç yorumları yaptırabilecektir. Ülkemizde ve dünyada burç yorumları ünlü astrologlar tarafından yapılmakta ve onların genel manada yaptığı tahminler de önemli çevrelerce takip edilmektedir. Çünkü o yıl içinde olması muhtemel birçok olayı burçlara bakarak burç haritasından çıkaran astrologlar burç yorumları konusunda uzman kişilerdir.

Burç Yorumları Nedir?
Bu görselde 12 burcu tasvir eden şekiller yer alıyor.

Bunun yanında birçok ünlü isim yine ünlü olan astrologlara farklı amaçlar için burç yorumları yaptırmaktadır. Özellikle sağlık ve para gibi durumların yanında aşk ilişkileri için de burç yorumları sıklıkla yapılmaktadır. Daha önce de bahsettiğimiz gibi burç yorumları eskiden yetkin olmayan kişiler tarafından gazete köşelerinde yazılırken bugün birçok basın yayın kuruluşunda astrologlar çalışmakta ve burç yorumları yapmaktadırlar. İnsanların bazıları hayatlarını burç yorumlarına göre devam ettirmeyi tercih etmektedir. Burada o kişilerin yaşadıkları tecrübeler önemli katkı sunmuştur. Günümüzde modern gök ve uzay bilimi olarak da adlandırılan astronomi ile astroloji karıştırılabilmektedir.

Ancak burçlar ile ilgilenen dala astroloji dendiği bilinir hale gelmiştir. Sıklıkla burç yorumları konusunda araştırmalar yapan birçok insanın da bu durumu takıntı haline getirdiği bilinmektedir. Burçlar elbette ki vardır. Çünkü her bir burç gökyüzündeki bir yıldız kümesini temsil ediyor. Ancak her burç yorumlaması yapan kimse de yetkinlik sahibi olmadığından ötürü burç yorumları çok büyük dikkat ve eğitim isteyen konuların basında geliyor. Bu sebeple insanlar burç yorumları konusunu araştırırken ve oradaki tavsiyeleri can kulağıyla dinlerken bu yorumları yapanın da kim olduğunu araştırmalarında büyük faya vardır.

Burçlar gerçek mi?

Burçlar gerçek mi sorusu burçlar konusunda araştırma yapan birçok insanın en merak ettiği konudur. Burçlar binlerce yıllık bir birikim sonucunda sistematiği hakkında bilgi sahibi olduğumuz bir siteme verile isimdir. Hem farklı uygarlıklarda hem de bizim uygarlığımızda göz yüzünü inceleyen ve onun hakkında hakikatlere ulaşmak isteyen ilim insanları burçlar konusunda eğilmişleridir. Hatta birçok tanınmış İslam alimi de burçlar konusunda çalışmalar yürütmüştür. Hem günümüzde hem de daha önceki dönmelerde müneccim denilen kimseler burçlara göre gelecek hakkında haberler vermişlerdir. Bunların yanında Kuran’da da burçlardan bahsediliyor oluşu burçlar gerçek mi sorusuna cevap verir niteliktedir. İnsanların aşk hayatlarında olmasını umut ettikleri ya da beklemedikleri gelişmeleri merak ederek burç yorumlarına başvurdukları, iş hayatlarındaki çalkantılardan dolayı bu konuya el uzatmak adına astrologlara başvurdukları, sağlıkla ilgili merak ettiklerini araştırma adına da burçlar konusunda eğildikleri bir gerektir.

Hal böyleyken bu insanların büyük çoğunluğu burçlar konusunda büyük faydalar kazanmışken yine de burçlar gerçek mi sorusu sorulmaya devem eden bir soru olarak akıllarda yer etmektedir. Tabi ki de insan fıtratı araştırma ve merak etme dürtüsü ile donatılmıştır. Bu sebeple de her şeye bir mantıksal izah arama yoluna girmek insanın en büyük özelliğidir. Bu sebeple de burçlar gerçek mi sorusuna cevap aramak isteyen birisinin en önemli yapması gereken şey ise burçlar hakkında temek bilgilere erişmektir. Örneğin zodyak kuşağı nedir? Burçlar neye göre sıralanır? Burçların karakterlerde etkisi nasıl tespit edilmiştir gibi sorular cevaplarını bulduğu anda burçlar gerçek mi sorusuna da cevap bulmuş olacaktır. Bizim görüşümüz, uzmanlardan aldığımız bilgiler ve tecrübelerimize göre evet burçlar vardır ve gerçektir.

Burçlar neden var?

Burçlar neden var sorusunun cevabı da sıkça merak edilmektedir. O halde gelin hep birlikte bu konuya değişik yönlerden bakalım. Eldeki bazı veriler burçlar hakkındaki en eski bilgileri M.Ö 3000 li yıllara dayandırmaktadır. Mezopotamya topraklarında çıktığını var saydıkları bu bilimin Sümer rahipleri tarafından bulunduğu iddia edilmektedir. Ayrıca bir çok kaynakta da farklı uygarlıklar hakkında bilgiler verilmekte bu tarih insanlık kadar eskilere de dayandırılmaktadır. Burçlar neden var sorusunu soran birisi ilk önce burçları ve astrolojiyi iyi araştırmalıdır. Astroloji en eski bili dalları arasında yer alır. Örneğin astronomi gök güzünü inceler, yeni yıldızlar ve gezegenler araştırırken, astronomi ise yıldızların ve gezegenlerin hayatımıza olan etkilerini araştırmaktadır.  Bu da binlerce yıllık bir birikimi peşinde getirmiştir. Diğer yandan Kuran gibi semavi kaynaklara bakarak da en çok merak ettiğimiz sorulardan olan burçlar neden var sorusuna cevap bulabilmemiz mümkündür.

Burçlar Neden Var?
Burç şekillerini ve dünyayı aynı resimde görüyorsunuz.

Kuranda birçok ayette burçlar konusuna değinilmiştir. Hatta Hicr Suresi 16. Ayette “and olsun ki biz gökyüzünde burçlar kıldık. Onları da gözeyenler için süsledik” şeklinde ifadeler vardır. Buradan ve birçok ayetten de yola çıkıldığında burçların hem dünyayı çepeçevre sıralayarak dışarıdan gelmesi muhtemel kötülüklerden koruduğuna inanıldığı gibi insanları doğum tarihlerine göre de burçların karakterlerine büründüğü yapılan araştırmalar ile elimizdeki verilere uymaktadır. Bu da burçlar neden var sorusuna verilebilecek cevaplardan birisidir. Burçlar hayali şekler değildir. Gökyüzü gözlemlendiğinde burçların ismi verilen takım yıldızlarını görebilmeniz mümkündür. Başlangıçtan bu yana gök yüzünde asılı birer kandil gibi yanan burçlar için burçlar neden var sorusunu sormak aslında garip görünse de cevap arayan insan için çok yerinde ve önemli bir soru olarak akıllarda yer etmiştir.

Yorum Yap

Yorum Yap