1. Ana Sayfa
 2. Astroloji
 3. Haftalık burç yorumları

Haftalık burç yorumları

Haftalık burç yorumları nedir? Burç yorumu neye göre yapılır? İslami burç yorumları var mıdır? İslami burç isimleri nelerdir? Bu yazımızda sizlerle haftalık burç yorumları konusuna değinirken bir yandan da İslam ve burçlar arasındaki ilişkisinden bahsedeceğiz. Konu ile çok önemli bilgilerin yer aldığı makalemize haberin devamında erişebilirsiniz.

Haftalık Burç Yorumları

Haftalık burç yorumları genel olarak ya da kişiye özel olarak haftalık yapılan yorumlamaların tümüne denmektedir. Özellikle Astrologlar bu konuda makaleler ve haftalık yazılar hazırlamaktadırlar. Haftalık burç yorumları özellikle hangi burç o hafta hangi konuda ne yapmalı ya da ihtimaller dahilinde neler yaşayabilir sorularına cevap bulabildiğimiz bir alandır. Bu sayede birçok ilgili kimde haftalık burç yorumları hakkında araştırma yapmakta ve bilgi edinebilmektedir. İnternette ya da basılı medyada en sağlam kişilerden haftalık burç yorumları hakkında bilgi almanız sizin için çok daha iyi olacaktır. Çünkü yaptığımız birçok araştırmaya göre kişilerin güven duygusu kurabildikleri astrologlar onlar için en güzel şekilde haftalık burç yorumları yapabilmektedir.

Aşk konusunda olduğu kadar para ve sağlık konularında da haftalık burç yorumlarına danışıldığı biliniyor O halde bu konuyu açmak için bazı örmekler verelim. Zaman zaman gazete ve dergilerin ilgili alanlarında günlük burç yorumlarına denk gelmişsinizdir. Bunlar eğer profesyonel bir astrolog tarafından yapılmış ise tamamen aşk üzerine denilebilecek şekillerde hazırlanmıştır. Diğer yandan da birçok magazin dergisi ve astroloji ile ilgili yayın yapan gazete ve dergilerde de haftalık burç yorumları hakkında yazılar çıkmaktadır. Burada ise daha detaylı incelemeler sunulmakta, iş hayatınızda çıkabilecek sıkıntılardan tutun da aşk hayatınızda olması muhtemel olaylara ve sağlık konusunda dikkat etmeniz gereken konulara kadar dikkat çeken bilgiler verilmektedir.

Burç yorumları neye göre yapılır?

Burç yorumları neye göre yapılır sorusu herkesin aklında olan bir sorudur. Birçok kişi de burçlar hakkında merak dolu olsa da burç yorumları ile ilgili bir takım endişeler taşımaktadır. Peki burç yorumları neye göre yapılır? Bu soruyu gelir birlikte araştıralım. Konu ile ilgili bir çok uzman görüşü ve kaynakları da karıştırdıktan sonra şu karar vardık. Burç yorumları kişinin doğduğu anda güneşi hangi burçta ise o burcun özelliklerine göre yapılır.  Bunun yanında bir ay gibi bir aralığa tekabül eden burç süresinde hangi gün doğduysanız ve güneşinizin açısı burç takımyıldızınıza kaç derece ise ona göre karakterinizde etkileri vardır.

Burç Yorumları Neye Göre Yapılır?
Burç yorumları hakkında detaylı bir görsel görüyorsunuz.

Bu sebepten ötürü de yükselen burcunuz da bazı durumlarda hesaba dahil edilerek burç yorumları yapılmaktadır. Fakat burç yorumları neye göre yapılır kısmında binlerce yıllık astronomi tecrübesi ve yıldızların hareketlerinin takip edildiği, bir takım hesaplamalar ile burçlar konusunda araştırmalar yapıldığı da asla göz ardı edilmemelidir. Burç yorumları neye göre yapılır diye merak eden birisinin güvendiği kaynaklara ve güvenilir astrologlara başvurası daha doğru olacaktır. Çünkü insanlar ancak bu şekilde burç yorumlarının doğruluna inanacaktır. Özellikle de burçların insan hayatı üzerindeki etkisinin burç özellikleri okunduğunda bariz bir şekilde belli olması da burçlar ile ilgili olarak bir çok kişinin olumlu tepkilerine vesile olmaktadır.

Burç yorumları neye göre yapılır sorusu bir dönem yanlış şekilde burç yorumları yazan gazete ve dergiler sebebiyle güvenilmez gibi göründe de burçların hala insanlar için çok değerli olduğunu gösteren bir yapıya sahiptir. Burçlarla ilgili olarak yapılan çalışmaların olduğu merkezler olduğu gibi genellikle bir çok insan burçlar konusunu internetten ve gazete gibi basın yayım organlarından takip etmektedir.

İslami burç yorumları nasıldır?

İslami burç yorumları oldukça tercih edilen bir burç yorumlama tekniğidir. Her ne kadar büyük İslam alimlerinin çoğunluğu burçlar konusunda hemfikir olup burçlar ile ilgilense de insanlardan bir kısmı da mesafeli durmaktadır. Allah Kuran’da birçok yerde burçlardan ve yıldızlardan bahsetmektedir. Hatta burç suresi de vardır. Kuranda geçen burç ibarelerinden yalnızca bir tanesi kale burcu anamı ile anılmış diğerleri ise gökteki yıldızlar kümesindeki anlamları ile anılmışlardır. İslami burç yorumlarının dayanakları ayetlerde yeterli şekilde bulunmaktadır. Allah Kuran’da yıldızların mevkileri üzerine yemin etmektedir. Bu yıldızlar da muhakkak ki burçlar olarak isimlendirdiğimiz yıldız kümelerinden başkaları değildir. Allah boş bir şeyin üzerine yemin etmeyecektir. O halde bunu dayanak bulan İslam alimleri İslami burç yorumları üzerinde çalışmalar yürütmüş ve yıldızların insan hayatları üzerindeki etkisine dair önemli eserler ele almışlardır.

İslami Burç Yorumları
İslami burç yorumlarını tasvir eden bir görsel.

Özellikle İbn Arabi Mevaki’un Nucum kitabi ile yıldızların mevki hakkında ve bize ne gibi tesirleri olduğu hakkında bir çok kitap da kaleme almıştır. Muhakkak ki çok büyük bir İslam alimi olan İbn Arabi tüm bu bilgileri Kuran’ı Kerim’den elde ettiğini de bildirmiştir. O halde burçlar binlerce yıllık tecrübe ve İslami kaynakların da onayı ile vardır ve insan hayatını bir şekilde etkilemektedir. İslami burç yorumları ile bir kişi hakkında yorum yapmak mümkün olmaktadır. Hatta çok da ileri giderek eğer ki Allah bildirir ise doğru yöntemler ve doğru bir bakış açısı kullanarak gelecek konusunda İslami burç yorumları ile tahmin yürütmek de mümkün olabilmektedir. Bu konuda yine İbn Arabi’nin 200 yıl önceden Osmanlı devletinin kurulacağını bilmesi ve Yavuz Sultan Selim Han’ın Şam’a girdiğinde onun mezarını bulacağını haber vermesi gibi.

İslami burç isimleri nelerdir?

İslami burç isimleri günümüzdeki 12 burç ismine karşılık İslam bilginleri tarafından kullanılmış olan isimlerdir. Bu konuda yakın tarihe baktığımızda Osmanlı’da son döneme kadar bu konuda uzman olan müneccimler olduğu bilinmektedir. İslami burç isimleri hakkında yaptığımız araştırmalar sonucunda meşhur alim Erzurumlu İbrahim Hakkı’nın Marifetneme adlı eserinde de İslami bir bakış ile burçlardan bahsettiği görülecektir. Konumuza dönecek olursak da burçlar İslam alimleri tarafından çokça gözlemlenmiş olan yıldız kümeleridir. Çünkü Allah gök yüzünü burçlar ile çevirdiğini bildirmektedir.

Bu her iki anlamın bir birleşimidir. Yani burada burçların dünyayı çevirdikleri bilinen bir gerçek ki buna batı astronomisinde zodyak kuşağı denilmekte, İslami literatürde de burçlar feleği denmektedir. O halde bu 12 burç aynı zamanda dünyamızın koruyucu ve sır dolu kale burçları gibi de görev yapmaktadırlar. İslami burçlar bu sebeple bin yılı aşkın süredir Kuran üzerinde çalışan büyük alimlerin dikkatini celp etmiştir. Gelin dilerseniz İslami burç isimleri nelermiş birlikte bakalım.

 • Hemel Burcu (koç): 21 Mart – 20 Nisan
 • Sevr Burcu (boğa): 21 Nisan – 21 Mayıs
 • Cevza Burcu (İkizler): 22 Mayıs – 22 Haziran
 • Seretan Burcu (Yengeç): 23 Haziran – 22 Temmuz
 • Esed Burcu (Aslan): 23 Temmuz – 22 Ağustos
 • Sünbüle Burcu (Başak): 23 Ağustos – 22 Eylül
 • Mizan Burcu (Terazi): 23 Eylül – 22 Ekim
 • Akreb Burcu (Akrep): 23 Ekim – 21 Kasım
 • Kavs Burcu (Yay): 22 Kasım – 21 Aralık
 • Cediy Burcu (Oğlak): 22 Aralık – 21 Ocak
 • Delv Burcu (Kova): 21 Ocak – 19 Şubat
 • Hut Burcu (Balık): 20 Şubat – 20 Mart

Hiç şüphesiz ki İslami burç isimleri de asıllarına uygun olarak insanların gözlemleri ve yıldız kümelerini benzettikleri isimleri göre koyulmuştur. Osmanlı döneminde de burç konusunda çalışmalar yapanlar İslami burç isimleri kullanıp onlara binaen yorum yaparlardı.

Yorum Yap

Yorum Yap