Sonbakış Haber, bir internet haber sitesidir ve 2017 yılında bir grup genç webmaster tarafından girişimcilik ruhu ile kurulmuştur. 2020 yılına kadar aralıklı olarak yayın hayatına devam etmiştir. 15 Nisan 2020 tarihine gelindiğinde ise Antalya merkezli bir teknoloji ve yatırım şirketi olan Dev Girişim A.Ş. tarafından satın alınmıştır. Kurulduğu ilk günden itibaren kaliteli habercilik anlayışını benimseyen sonbakis.com, bu yeni ve güçlü adım sayesinde sürekli olarak kendini geliştirme fırsatını yakalayarak kısa sürede büyük başarılara imza atma ilkesi üzerine hareket etmektedir.

Dev Girişim A.Ş. sayesinde hak ettiği güçlü yapıya kavuşmak adına sağlam adımlar atmak ve hedeflerine ulaşmak için en güvenilir kaynaklardan haberi sizlere iletmek adına çalışmalarını yürüten sonbakis.com, aynı zamanda günümüzün belası durumundaki içerik hırsızlığı ve sahte haberler gibi konularda da haklı bir mücadelenin bayraktarlığını devralmıştır. Yürütmeye başladığı çalışmalar sayesinde hem kendi adından söz ettirecek hem de ekibinin kalitesini tüm kamuoyuna sergileyecektir.

İnternet haberciliği konusunda etkili ve büyük tecrübeleri olan ekibimiz daha önceki çalışmalarından da aldıkları ilham ile sonbakis.com sitesinin çatısını oluşturmakta ve deneyimlerini burada kullanmaktadır. Sığ ve kokuşmuş medyacılık anlayışının adeta habercileri ve sözde yazarların birçoğunu satın aldığı, birilerinin mutlaka bir tarafa yaslanmaya çalıştığı şu zamanda susanların sesi olmayı kendimize görev bilerek bir yola çıktık. Bu yolda doğruya doğru ve eğriye de eğri diyebilme kabiliyetini gösterecek kadar güçlü olan ilhamımızı atalarımızdan ve milli kültürümüzün derinliklerinden aldık.

Son olarak, sonbakis.com sitesi yeni bir habercilik anlayışının sancılı doğum sürecini başlatmıştır. Bu sürecin sonunda cesur ve doğru kalemlerin oynayabileceği, yalnızca halkın öz değerlerinin ve milletin ileriki ufuklarını aydınlatabilecek isimlerin yer alabileceğini de sizlere gurur ile bildirmenin heyecanını yaşıyoruz. Teknolojinin geliştiği ve aldığı ivme ile daha da hızlanarak gücüne güç kattığı şu dönemde en büyük çıkarımız olan yalnızca doğruları savunmak elbette ki bizlerin ve ekibimizin en büyük arzusudur. Bu sebeple de çıktığımız bu yolda hiç durmadan ilerleyerek sizler için gece gündüz çalışmaya devam eden, teknik ve edebi ekimizin bir gönül birliği içinde hareket ettiğini de bildirmek istiyoruz.

Vizyonumuz

Ulusal arenada kendisine sağlam ve güçlü bir kitle elde etmiş, haberin kaynağını en doğru şekilde aktaran, hem yerel hem genel sorunlardan bahsederken aynı zamanda uluslar arası bir habercilik anlayışı ile ön planda yer almak. Hem ülkemizde hem de dünya çapında kurduğu haber ve iletişim ağı sayesinde tüm rakiplerini geçerek insanların en güvendiği ve haberin merkezi kabul edilen bir konuma gelmek. Teknolojik tüm imkanlardan faydalanarak daha büyük kitlelere ulaşmak ve insanlara her konuda en doğru bilgileri suna bir referans noktası olmak.

Misyonumuz

İnsanların güveninin ve habercilik anlayışına bakış açısının zayıfladığı şu dönemde özellikle tüm kirlenmişlikleri elinin tersiyle iten bir bakış açısına sahibiz. Yalnızca doğruyu, saptırmadan, süslemeden, olduğu gibi en orijinal hali ile direkt olarak insanlara vermeyi kendine görev bilen bir ekip ile çalışmaktayız. Bu görev bilincinin ağırlığı ve hedeflere atılan okların peşinden tükettiğimiz efor sayesinde kat ettiğimiz mesafeler oldukça takdire şayan görülmektedir. Bu sayede özellikle de internetteki rakiplerimizin birçoğunun sığ ve habercilik anlayışından uzak, adeta takım tutma iç güdüsü ile doğruyu ve yanlışı ayırt edebilme kabiliyetlerini kaybettiklerine şahitlik eden tüm vatandaşlarımız, bizim kurgu ve yalandan uzak haberciliğimizi takdir ediyor oluşundan dolayı da gurur duymaktayız. Kendimize misyon olarak oturttuğumuz doğru habercilik anlayışını en alt kademeden en zirveye kadar taşımak her bir takım arkadaşımızın siz okurlarımıza en büyük borcudur.