1. Ana Sayfa
  2. Genel Gündem
  3. Koronavirüs bilekliği çok tepki çekecek

Koronavirüs bilekliği çok tepki çekecek

Kovid-19 test sonucu pozitif çıkan kişilere kırmızı, temaslı olan kişilere ise beyaz renkte takılacak bilekliklerin ayrıca barkod numarası bulunacak.

Koronavirüs bilekliği çok tepki çekecek

Bartın’da koronavirüs vakaları için pozitif vaka ve temaslılarının evde kalmalarını sağlamak amacıyla bileklik takma uygulaması başlatıldı

Pozitif ve temaslılara bileklik takılacak

Pozitif vaka ve temaslılarının evde kalmalarını sağlamak amacıyla bileklik takma uygulaması başlatılan Bartın ilinde vatandaşlara, sokak, market ve diğer alanlarda kolunda kırmızı ya da beyaz bileklik olan kişileri görmeleri durumunda ihbarda bulunmaları çağrısında bulunuldu

Poziti ve temaslılar için iki renkli barkotlu bileklik

Bartın İl Sağlık Müdürlüğü Filyasyon ekiplerince yapılan çalışmalarda Kovid-19 test sonucu pozitif çıkan kişilere kırmızı, pozitif vakalar ile temaslı olan kişilere ise beyaz bileklik takılıyor. Üzerinde barkot bulunan bilekliklerin izolasyon süresi boyunca çıkarılması yasaklanırken ev izolasyonunu takip eden ekipler kontrollerinde bileklik kontrolü nüde ihmal etmiyor.

Kovid-19 bilekliğini çıkarana adli ve idari işlem yapılacak

Kırmızı veya beyaz bilekliklerini çıkardığı tespit edilenler ile kolunda hasta bilekliği olduğu halde sokağa çıkan şahıslara karantina kurallarını ihlal etmelerinden dolayı idari ve adli işlem başlatılıyor. Ayrıca bu kişilerin karantina yurduna sevkleri sağlanıyor.

Bartın İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi kararı gereğince kolunda bileklik olduğu halde izolasyon kurallarını ihlal ederek sokağa çıkan kişilere işletmelerde hiçbir suretle mal ve hizmet sunulamayacak. Bu kişilere satış yapan ve hizmet sunan işletmeler hakkında da idari ve adli işlem başlatılacak.

Vatandaşlar bilekliği çıkartanları  pandemi İhbar ve Şikayet Hattına ihbar edecek

Valilik tarafından yapılan duyuru ile Kovid-19 test sonucu pozitif çıkan veya temaslı olduğu için bileklik takılan kişilerin sokak, market ve kamuya açık diğer alanlarda görülmesi durumunda, 179 nolu Pandemi İhbar ve Şikayet Hattı’nın aranarak ihbarda bulunulması talep edildi.

 

Yorum Yap

Yorum Yap