1. Ana Sayfa
  2. Ekonomi
  3. Nokta Atışı Tahminler Yapan İsimden Yeni BTC Tavsiyeleri

Nokta Atışı Tahminler Yapan İsimden Yeni BTC Tavsiyeleri

Efsanevi analist Peter Brandt, kripto para piyasası lideri Bitcoin’e yönelik, tam nokta atışı öngörüleri ile bilinen bir analist. Kripto para piyasası kullanıcılarının, her tahminine dikkat kesildiği efsanevi analist, yeni açıklamalarında Bitcoin yatırımcılarına bazı altın niteliğinde önerilerde bulundu. Kullanıcıları heyecanlandıran önerilerin, tutup tutmayacağı henüz bilinmese de yatırımcılar efsane ismin önerilerine yine dikkat kesilmiş durumda.

Nokta Atışı Tahminler Yapan İsimden Yeni BTC Tavsiyeleri

Kripto para piyasası kullanıcılarının yakından tanıdığı efsane isim Peter Brandt, lider kripto para Bitcoin’e yönelik nokta atışı tahminleriyle biliniyor. Efsane isim Brandt, Bitcoin yatırımcılarına yönelik bazı altın değerindeki yeni tavsiyeleri ile büyük heyecan uyandırdı.

Usta İsim Brandt Özellikle Yeni Yatırımcılara Tavsiyede Bulundu

Deneyimli analist Peter Brandt, geçtiğimiz günlerde sosyal medyada Twitter üzerinden, özellikle piyasaya yeni giren yatırımcılar için önemli tavsiyelerde bulundu. Efsanevi isim, eski yatırımcıların büyük çoğunluğunun stop-loss kullanmadığı için devasa miktarlarda para kaybettiğini iddia etti. Peter Brandt konuyla ilgili şu açıklamaları yaptı: “10 eski trader’a şimdiye kadarki en kötü kaybının ne olduğunu soracak olursanız, on kişiden dokuzu şu şekilde cevap verecektir: ‘Koruyucu bir stop-loss emrine ihtiyacım olmadığından emin olduğum ticaret.”

Usta analist, yaptığı açıklamada bu durumun geleneksel piyasalar için olduğu kadar BTC için de geçerli olduğunun altını çiziyor.

Stop-loss Emirleri Nedir?

Stop-loss (durdurma) emirleri, bir varlık belirli bir seviyeye ulaştığı anda yürütülen bir emir çeşidir. Ani bir düşüş durumunda kayıpları önemli ölçüde sınırladığından, riski yönetmek için stop-loss’ların belirlenmesi çok önemlidir. Örneğin BTC için 13 bin dolar seviyesinde çok önemli bir destek varsa, ticaretten çıkmak için 12 bin 900 dolarlık bir stop-loss belirlemek mantıklı bir seçenektir.

Stop-loss İle Geri Çekilmelerde Küçük Kayıp Yaşarlar

Koruyucu durdurma emirleri (stop-loss) ile ilgilenen trader’lar, ciddi bir geri çekilme sırasında bakiyelerinin potansiyel olarak silindiğini görmek yerine, küçük bir zararla bu geri çekilme hareketinden sıyrılabilirler. Bununla birlikte balinalar, kilit destek seviyelerinde stop kayıplarını avlayarak, BTC pazarını manipüle edebilir ve bu da Bitcoin’in hızla rotasını tersine çevirmeden önce düşmesine sebep olur.

Bitcoin Hala Fazlasıyla Değişken Bir Varlık Durumunda

BTC’nin son rallisi 2017 yılının sonralarında gerçekleşenden çok daha sessiz bir şekilde ilerlemeye devam ediyor. BTC hala fazlasıyla değişken bir varlık durumunda bulunuyor. BTC piyasasında daha önce de gözlemlendiği üzere; BTC 18 bin 500 dolar seviyesine yükseldi ve ardından sadece birkaç dakika içinde 17 bin 041 dolar seviyesine geriledi. Kripto para piyasası analistlerine göre, bu hareket büyük bir ayı tuzağına işaret ediyor.

Bitcoin 2017’deki rallisinde büyük bir çıkış yakalamış ve hala geçilememiş olan tarihi zirvesine çıkmıştı. Kasım ayındaki yükselişi ile birlikte BTC’nin rekor tazeleyip tazelemeyeceği, kripto para piyasalarında merak ediliyor.

Yorum Yap

Yorum Yap