1. Ana Sayfa
  2. Ekonomi
  3. Patronlar Kulübünden Yeni Bakana Güven Mesajı

Patronlar Kulübünden Yeni Bakana Güven Mesajı

Türk Sanayici ve İş İnsanları Derneği(TÜSİAD), yeni Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan’ı tebrik ederek yatırımcılara güven veren kapsamlı bir programın uygulanması önerisinde bulundu.

Patronlar Kulübünden Yeni Bakana Güven Mesajı

Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği(TÜSİAD), yeni Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan ve Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal’a tebrik eden bir mesaj  yayınladı.

Resmi sitesinde yeni ekonomi yönetimini tebrik eden TÜSİAD’ın  mesajı şu başlıklardan oluştu:

Sürdürülebilir bir büyüme ve istihdam politikası

Ekonomimiz son yıllarda yaşanan şoklar ve salgın etkisi ile zorlu bir dönemden geçmektedir. Makroekonomide dengeyi yakalamak, yüksek ve sürdürülebilir bir büyüme patikasına dönmek ve istihdamı salgın öncesi seviyelere hızla çıkarabilmek için finansal istikrarın sağlanması büyük önem taşımaktadır.

Ekonomi kurumlarının bağımsızlığı vurgusu

Bunun için serbest piyasa ilkelerinin gözetilmesi, ekonomi politikalarında öngörülebilirliğin artırılması ve kurumların bağımsızlıklarının ve liyakatın güçlendirilmesi gerekmektedir.

Yapısal reformları içeren kapsamlı bir program önerisi

Mali disiplin ve ekonomik istikrarı önceliklendiren, yatırımcılara güven veren ve yapısal reformları içeren kapsamlı bir programın uygulanması yatırım ortamını güçlendirecek, ekonomide güveni artıracak ve istihdamın gelişmesine de katkı sağlayacaktır.

Hazine ve Maliye Bakanlığına atanan Sayın Lütfi Elvan’ı ve Merkez Bankası Başkanlığına atanan Sayın Naci Ağbal’ı tebrik ediyor, yeni görevlerinde başarılar diliyoruz.

TÜSİAD olarak, ekonomik istikrarı sağlamış, güçlü bir demokrasiye ve hukuk devletine sahip müreffeh bir Türkiye için kararlılık ve azimle çalışmaya devam edeceğiz.

Yorum Yap

Yorum Yap