1. Ana Sayfa
  2. Rüya Tabirleri
  3. Rüyada birinden kaçmak

Rüyada birinden kaçmak

Rüyada birinden kaçmak ne manaya gelmektedir? Rüyada bir erkekten kaçmak ne ifade etmektedir? Rüyada bir erkekle kaçmak ne anlam taşımaktadır? Rüyada birisinden koşarak kaçmak hakkında rüya yorumcuları ne demiştir? Rüya tabirleri hakkında yazdığımız bu yeni yazıda sizlerle birlikte rüyada birinden kaçmak ile ilgili tabirleri inceleyeceğiz. Detaylar yazının devamında.

Rüyada Birinden Kaçmak

Rüyada birinden kaçmak hakkında birçok kişinin rüyaları yine çok sayıda alim tarafından yorumlanmıştır. Bunlar arasında birçoğu benzer anlamlar taşısa da bilindiği gibi rüyalar özünde kişiye özel yorumlandığı için bariz farklılıklar olması da normaldir. Birçoğumuz rüyada düştüğümüzü ya da kaçtığımızı görebiliyoruz. Bunun değişik sebepleri de olabildiği gibi salih rüyalar olanları da çoktur. O bakımdan incelediğimizde ise rüyada birinden kaçmak ile ilgili genel manada yapılan yorumlar aynı kapıya çıkmaktadır. Rüyada birinden kaçmak eğer ki korkusuzca yapılıyorsa yani rüyanızda birinden kaçarken korkmuyorsanız bu başınıza bir dert geleceğine, hasta olacağınıza, maddi sıkıntılarla dolu bir döneme gireceğinize işaret ediyor olabilir. Ancak rüyada birinden kaçmak eğer ki kaçarken korkuyorsanız iyiliğe, şerefe, maddi manevi kazanca, tövbe kapısının açık olup tövbe ettiğiniz takdirde kabul olacağına da işaret edebilmektedir

Rüyada birinden kaçmak meselesi rüya sahibinin sosyal konumundan tutun da birçok özel niteliklerine göre de ayrı şekilde yorumlanabilmektedir. Rüyada birinden kaçmak eğer bir devlet görevlisi tarafından görülmüş ise o kişinin daha büyük makamlara erişeceği ve bundan dolayı da maddi manevi büyük kazançlar elde edeceği belirtilmektedir. Rüya yorumlama ilmi oldukça sır dolu ve manevi yönü güçlü olan kimselerin yaptığı bir ilimdir. İlim olmadan yapılan rüya yorumlar birçok kere insanları yanlış yönlendirmeye sebep olmaktadır. Bunun içinde rüyada birinden kaçmak gibi önemli rüya tabirleri için mutlaka sağlam kaynaklara ya da rüya tabircilerine başvurmak en güzel tedbir olacaktır.

Rüyada bir erkekten kaçmak

Rüyada bir erkekten kaçmak kadın için farklı erkek için farklı anlamlar taşımaktadır. Dilerseniz incelediğimiz rüya tabirleri kadın için rüyada bir erkekten kaçmak hususunu nasıl değerlendiriyor bir bakalım. Bir kadının rüyasında gördüğü şeyleri kolay kolay unutmadığı kanıtlanmış bir gerçektir. Bu sebeple de rüyada ayrıntıların önemini bile rüya tabircileri kadın için yapılan rüya tabirlerinin daha net ifadeler içerdiğini bildirmektedirler. Kadın için ifade edecek olursak rüyada bir erkekten kaçmak öncelikli olarak her şeyin feraha ereceğinin işaretidir. İçinizden olmasını arzu ettiğiniz hayırlı işler muhakkak gerçek olacaktır.

Rüyada Bir Erkekten Kaçmak
Rüyada bir erkekten kaçan kadını tarif eden görsel.

Bunların bazıları için beklemeniz gerekse bile yine de olacağını bilmeniz kafidir. Diğer yandan bekar bir kadın rüyada bir erkekten kaçmak gibi sıkıntılı bir durum yaşadıysa karşısına hayırlı bir nasip çıkacağına ve doğru yoldan şaşmayıp nefsine uymadan beklediği takdirde çok büyük kazançlar elde edeceğine işaret etmektedir. Rüyada bir erkekten kaçmak kadınlar için çok büyük anlamlar ifade etmesinin yanında bunu başka bir yazıda da incelemek üzere kenara bırakalım ve erkekler için ne manaya geliyormuş ona bakalım.

Rüyada bir erkekten kaçmak erkek için nefsinin şerrinden kaçmak manasına gelmektedir. Bu kimse eğer ki nefsine uyup da kötü yola giden birisiyse mutlaka tövbe etmelidir. Aksi halde başıma hiç de hoş olmaya işlerin gelmesi son derece doğaldır. Ancak rüyada bir erkekten kaçmak eğer ki korkarak ve Allah’a yalvararak yapılıyor ve bu kişide iyi ve temiz ahlaklı birisi ise, bekar olan evlenecek evli olan mal ve evlat sahibi olacak manasına da gelmektedir. Bu rüya hakkında çok fazla yorum yapılmıştır. Bizler de sizler için bir kısmını derleyerek bilgilerinize sunduk.

Rüyada bir erkekle kaçmak

Rüyada bir erkekle kaçmak genellikle kadınlar tarafından görülen bir rüya olmakla birlikte bazen olumlu bazen de olumsuz şekillerde yorumlanabilmektedir. Evli bir kadın rüyada bir erkekle kaçmak hakkında rüya görürse bu onun alacağı sert kararlar sebebiyle eşinin arasının açılabileceğine, dik başlılık yerine ortak bir çözüm aramaya girmesi gerektiğine işaret etmektedir. Aynı zamanda rüyada bir erkekle kaçmak kişinin özgürlüğüne çok düşkün olmasına, bu sebeple her şeyi yapabilecek gücü kendisinde bulmasına ve bu sebepten ötürü de insanları üzmekten çekinmiyor olmasına delildir. Eğer ki böyle bir rüya gördüyseniz kendinizi hesaba çekmeli ve yapmak üzere olduğunuz ya da yaptığınız başkalarını üzecek hareketlerden vazgeçmeniz gerekmektedir. Rüyada bir erkekle kaçmak bekar bir kadın için ise hayırlı bir evlilik yolu olduğuna, ancak aile büyüklerinin de tavsiyelerini dinlemenin sizin için çok hayırlı olacağına delil olmaktadır.

Nefisinizden sakınmaya ve helal işlerde devam etmeniz gerektiği konusunda da sizi uyarmaktadır. Rüyalar bizlere birer hediye ya da uyarıcı görevi üstlendiğine inanılar hallerdir. Ancak birçok rüya yorumcusu alimin de dediği gibi her rüya yoruma muhtaç değil yani bazı rüyalar psikolojik olmaktadır. Onun içinde bu ayrımı yapabilecek kaynaklara ve kişilere yönlenmek en güzelidir. Rüyada bir erkekle kaçmak her ne kadar sıkıntılı bir durmuş gibi görünüyor olsa da genel olarak eşler arasındaki problemlerin çözüleceğine, maddi refaha kavuşulacağına ve sağlık sıkıntılarının da ortadan kalkacağına işaret etmektedir. Bu sebeple incelediğimiz birçok rüya tabiri ve görülen rüyaların da ışığında sizlerin bu rüya sebebiyle üzülmemenizi, ancak mümkünse sahih bir rüya tabiri kitabından ya da en güzeli çok kafanıza takılıyorsa güvenilir bir rüya tabircisinden yardım almanızı tavsiye ederiz.

Rüyada birinden koşarak kaçmak

Rüyada birinden koşarak kaçmak sizin için hayırlı haberler taşıyabilen rüyalar arasında görülmüştür. Çünkü rüya tabircileri hem geçmiş tecrübeleri hem de rüyada gösterilen işaretlerin manasal olarak olumlu izler taşıdığını belirtmektedirler. Rüyada birinden koşarak kaçmak hayatınızda bir takım zorlukları kolaylıkla aşacağınıza delalet olmakla birlikte size sıkıntı veren insanlardan da uzaklaşmanız gerektiğine işaret etmektedir. Aynı zamanda bir takım aile sorunlarının da çözüleceğine deli olan bu rüya oldukça farklı şeklerde de yorumlanmıştır. Rüyada birinden koşarak kaçmak çoğu rüya tabirciler tarafından iş değişikliği yapmaya, meslek değiştirmeye ve şehir değiştirmeye de delil olarak gösterilmiştir.

Rüyada Birinden Koşarak Kaçmak
Bu görselde birisinden koşarak kaçan kadın resmi görülüyor.

Bundan dolayı da birçok kişinin aynı şekilde iş değişikliği yaptığına ve şehir değiştirdiğine de şahit olunmuştur. Hatta rüyada birinden koşarak kaçmak bazı kişilerin şehir değiştirmesi hatta iş değiştirmesi sonrasında evlerinde huzur olacağına, birçok maddi manevi sıkıntılarının biteceğine delil olarak işaret edilmekte ve uygulandığında da hayırlı sonuçlar alınmaktadır. Rüyada birinden koşarak kaçmak çok önemli bir rüya olmasının yanında doğru yoruma ihtiyacı olan bir rüyadır. İncelediğimiz zaman birçok kaynakta ve birçok yorumcu tarafından değişik şekillerde yorumlandığına da şahit olmaktayız.

Biz sizler için bir kaçını burada sıraladık ancak asıl olan ise gördüğünüz rüyalardaki renler, semboller ve her bir simgenin ne manaya geldiğini bilmekte gizlidir. Bir de tabiî ki rüya tabircileri bu çözümlemenin manevi yönünden bahsetmektedirler. Bildiğiniz gibi rüya tabirinin kişiye özel yapıldığı söylenmektedir. Bu konuda görüştüğümüz ilim sahipleri de bizlere aynı şekilde sözler ile bu durumu ifade etmişlerdir. Semboller ve renklerin çağrıştırdıkları manalar aynı olsa da bunu biz resmin parçaları olarak görmek gerekmektedir. Misal olarak genç bir kızın rüyada birinden koşarak kaçması ile ihtiyar bir adamın rüyada birinden koşarak kaçması farklı şekillerde yorumlanacak rüyalardır.

Yorum Yap

Yorum Yap