1. Ana Sayfa
  2. Ekonomi
  3. Vatandaşların Gözü Kapalıçarşı’dan Gelen Altın Fiyatları Bilgisinde!
Trendlerdeki Yazı

Vatandaşların Gözü Kapalıçarşı’dan Gelen Altın Fiyatları Bilgisinde!

Türk Lirası’ndaki değer kaybı ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki başkanlık seçimlerinde süren belirsizlikler nedeniyle gram altın, rekor tazelemeye devam ediyor. Haftaya 1895 Dolar civarlarında giriş yapan altının ons fiyatı, gün itibarı ile 1950 Dolar seviyelerine çıkmış durumda. Öte yandan gram altın 538 TL ile rekor kırarken, çeyrek altın fiyatı da 877 TL’yi gördü. Elinde altın bulunan vatandaşlar artışları fırsata çıkarmak istiyor.

Vatandaşların Gözü Kapalıçarşı’dan Gelen Altın Fiyatları Bilgisinde!

Altın ve diğer maden fiyatları ilk haftasını geride bıraktığımız Kasım ayında, rekor tazelemeye devam ediyor. Haftayı 540 TL’yi görerek kapatan gram altının haftaya hangi seviyede giriş yapacağı merak ediliyor. ABD’de devam başkanlık sürecinin belirsizliği, Covid-19 salgını gibi tetikleyici etkenlerle birlikte altın ve diğer madenler son zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Ağustos ayında kendi zirvesine ulaşan altın fiyatları, Kasım ayında da hareketlilik yaşamaya devam ediyor. Bununla birlikte vatandaşlar güncel altın fiyatlarına bakmadan kuyumculara gitmemeyi tercih ediyor. Kapalıçarşı’dan gelen altın fiyatı bilgilerini değerlendirmek isteyen vatandaşların, güncel altın fiyatlarını merak ediyor.

Uzman Yorumları Dikkate Alınıyor

Elinde bulunan altınları en yüksek fiyattan satarak fırsat kollayan vatandaşların gözü Kapalıçarşı’dan gelen güncel altın fiyatlarında. Çeyrek altın, cumhuriyet altını ve gram altının fiyatlarının hangi seviyelere geldiği merak ediliyor. Kasım ayının ikinci haftasına girilirken; uzman yorumları ile birlikte alım – satım fiyatlarının kaç TL’den işlem göreceği, altın almak isteyenler ve yatırım yapmak isteyenler için en önemli konu olarak göze çarpıyor. İlk haftasını geride bıraktığımız Kasım ayında, ABD başkanlık seçimleri, küresel virüs salgını gibi sebeplerle altın fiyatları da artış gösterdi. Tarihi zirvelere ulaşarak rekor tazeleyen altın fiyatları araştırılıyor. Elinde altın bulunanlar ve altın almak isteyen vatandaşlar altın fiyatlarını araştırmaya devam ediyor. Vatandaşlar, uzmanlardan gelen yorumları merakla bekliyor.

Altın Fiyatları Neden Artıyor?

Joe Biden ve Donald Trump’ın başkanlık yarışı ve küresel virüs salgını; dolar, Euro, sterlin gibi döviz kurlarında etkin rol oynarken bir diğer yandan altın ve diğer maden fiyatlarını da etkiledi. Dolar/TL oranındaki artış, Euro/TL oranındaki artış gibi altın ve diğer maden fiyatlarında da artış yaşandı. Altın fiyatlarında yaşanan bu artış, fiziksel altın satışlarını da doğrudan artırdı.

Güncel Altın Fiyatları Ne Kadar?

Uzman yorumlarını bekleyen yatırımcılar ve altın almak isteyenler için, gündemin en önemli konusu altının güncel fiyatları durumunda. 7 Kasım itibarı ile güncel altın fiyatları şu şekilde:

  • 22 ayar bilezik alış 482,31 TL – satış 500,96 TL
  • Ata altın alış 3549,40 TL – satış 3580,90 TL
  • Cumhuriyet altını alış 3566,00 TL – satış 3620,00 TL
  • Tam altın alış 3434,19 TL – satış 3504,55 TL
  • Yarım altın alış 1732,00 TL – 1751,60 TL
  • Çeyrek altın alış 866,00 TL – satış 875,80 TL
  • Gram altın alış 534,71 TL – satış 534,82 TL
Yorum Yap

Yorum Yap