1. Ana Sayfa
  2. Ekonomi
  3. Willy Woo ve Michael Van de Poppe Bitcoin Fiyat Tahminleri

Willy Woo ve Michael Van de Poppe Bitcoin Fiyat Tahminleri

Kripto para piyasalarında, lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) için ünlü analistlerden çarpıcı fiyat tahminleri gelmeye devam ediyor. Son olarak, daha önceki başarılı nokta atışı tahminleri ile şöhret salmış olan usta analist DonAlt’ın yeni Bitcoin fiyat tahminlerini paylaşmasının ardından, bu kez de iki başarılı analist Willy Woo ve Michael Van de Poppe Bitcoin fiyat tahminlerini paylaştı. Woo ve Poppe için kripto para piyasalarında “kahin” yakıştırmaları yapılıyor. İşte detaylar…

Willy Woo ve Michael Van de Poppe Bitcoin Fiyat Tahminleri

Kripto para sektöründe Bitcoin dalgalı hareketini sürdürürken, başarılı analistlerden de peş peşe fiyat tahminlere gelmeye devam ediyor. Bitcoin (BTC), Kasım ayının ortalarında başlattığı rekor tırmanışını geçtiğimiz günlerde başarılı bir neticeye ulaştırarak zirveye dokunmuştu. Birçok kripto para borsasında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan Bitcoin, buradaki serüvenini kısa tutarak, ani bir düşüş yaşamış ve bir süre 16 bin 500 – 17 bin dolar bandına sıkışmıştı. Ardından tekrar yükselişe başlayan Bitcoin sırasıyla 18 bin – 18 bin 500 – 19 bin dolar barajlarını aşarak 19 bin 400 dolar seviyesine kadar çıktı. Yazım sırasında BTC fiyatı 19 bin 377 dolar seviyesinde işlem görüyor. Bitcoin’in inişli çıkışlı hamleleri ile birlikte kripto para yatırımcıları, pozisyon belirlemek adına başarılı analistlerden gelecek olan analiz ve yorumları değerlendirmeye almaya başladı. Bu kapsamda bugün, önce DonAlt BTC fiyatı için tahminlerini paylaştı ve ardından “kahin” yakıştırması ile anılan 2 başarılı analist Willy Woo ve Michael Van de Poppe BTC fiyat tahminlerini paylaştı. Kahinlerin, 2021 yılsonu için öngördüğü tahminler ise şaşırtıcı seviyelerde görünüyor.

2021 Yılsonu İçin Woo ve Poppe’nin Tutucu Seviyeleri Epey Farklı

Kripto para piyasalarında dünyaca ünlü analist Michael Van de Poppe, BTC’nin 2021 yılsonuna kadar 40 bin dolar – 60 bin dolar aralığında işlem göreceğini düşünüyor. Poppe’nin bu tahmini, kripto para piyasalarındaki diğer analistlerin tahminlerinin yanında oldukça “tutucu” olduğu göze çarpıyor. Adaptive Capital’in eski ortaklarından olan ve başarılı analist Willy Woo ise Poppe’den çok daha farklı bir tahmini ortaya koyuyor. Woo’ya göre aynı dönemlerde Bitcoin, 200 bin dolar seviyesinde işlem görecek. Öte yandan Woo, bu seviyenin bile artık “tutucu” bir seviye olduğunu ifade ediyor.

Willy Woo’nun 2021 Yılsonu Tahmini 200 Bin Dolar

Ünlü analist Willy Woo, 200 bin dolarlık BTC fiyat tahminine ilişkin açıklamalarında; “2021 yılının sonunda BTC başına 200 bin dolar öngören en iyi modelim, tutucu görünüyor. 300 bin dolar söz konusu değil. Mevcut piyasa, kripto paralar için ortalama 7 bin 456 dolar ödedi ve hepiniz dâhisiniz. 2021 yılı için hiç bu kadar iyimser olmamıştım. Bu yeniden birikim seansı, spot piyasadaki hisse senetlerinin önceki döngüden yaklaşık 2 kat daha long ve daha derin tükenmesine denk geliyor.” sözlerini dile getirdi. BTC fiyatı için 2021 yılındaki tahminlerinde en iyimser halinde olduğunu dile getiren Willy Woo açıklamasına şu sözler ile devam etti: “Bitcoin geliyor. Ayrıca, yatırım yapılan dolar başına dolar piyasası kapitilazasyonu kazancı, Hodlers’ın daha güçlü kalması ile son dönemlerde ciddi oranda arttı. 2013 yılında 2 dolar, 2017 yılında 2,50 dolar ve 2021 yılında 3,50 dolar veya daha fazlası idi… Her şey refleksivitede bir artışı gösteriyor.”

Poppe, Woo’nun Tahmininin 2023 Veya 2024 Yılında Olabileceğini Söylüyor

Michael Van de Poppe ise BTC’nin sonunda Woo’nun öngörülerine yakın bir fiyat aralığına ulaşacağını söylüyor. Fakat Poppe, bunun yalnızca 2023 ya da 2024 yıllarında olabileceğini ifade ediyor. Kısa vadede ise analist, BTC fiyatında minik bir düzeltme meydana gelmesinin çok muhtemel olduğunu ifade ediyor. Ayrıca Poppe BTC için haftalık grafikte 19 bin dolar seviyesinin takip edilecek alan olduğunu ve bu seviyenin üzerinde BTC kırılma göstermezse durumun tam tersine döneceğini dile getirdi.

Yorum Yap

Yorum Yap