1. Ana Sayfa
  2. Ekonomi
  3. Yine Selçuk Geçer, Yine Çarpıcı Dolar İddiaları

Yine Selçuk Geçer, Yine Çarpıcı Dolar İddiaları

Yurtiçinde ve küresel piyasalarda gündemi Covid-19 salgınları belirlemeye devam ediyor. Dolar/TL kuru dün güne 7,83 seviyesinden, Euro/TL ise 9,46 seviyesinden giriş yapmıştı. Dolar kuru bu girişin ardından gün içinde 7,77 TL ile 7,78 TL seviyeleri arasında dalgalandı. Euro/TL kuru ise 9,40 TL ille 9,47 seviyeleri arasında seyretti. Önceki gün ise güne 7,83 TL seviyesinde başlayan dolar, gün içinde 7,87 TL seviyesini görse de günü 7,83 TL seviyesinden kapatmıştı. Dar bantlarda hareket eden dolar kuru için ekonomist Selçuk Geçer’den yine çarpıcı iddialar geldi. İşte haberin detayları…

Yine Selçuk Geçer, Yine Çarpıcı Dolar İddiaları

Covid-19 salgını ve gelen aşı haberleri küresel piyasalarda ve yurtiçi piyasalarında gündemi belirlemeye devam ediyor. Dün güne 7,83 TL seviyesinden giriş yapan dolar, gün içinde en yüksek 7,87 TL seviyesini gördü ve günü de giriş yaptığı gibi 7,83 TL seviyesinden kapattı. Dar bantlarda dalgalı hareketler sergileyen dolar kuru karşısında yatırımcılar, uzmanlardan gelen yorumları değerlendiriyor. İddialı ve çarpıcı dolar yorumları gündeme gelen ekonomist ve ekonomi piyasaları uzmanı Selçuk Geçer, yine dolar ile ilgili çarpıcı iddialarda bulundu.

Dolar 7,8 Bandında Devam Ediyor

Dolar/TL kuru dar banttaki yatay seyrini sürdürüyor. Geçtiğimi ay Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın (TCMB) aldığı faiz artırım kararı ile birlikte 7,50 TL seviyesinin altına kadar düşen dolar kuru, sonraki günlerde yaşanan gelişmeler ile beraber 8 TL seviyesine kadar yükselmişti. Yeni haftaya durgun giriş yapan dolar/TL kuru şu sıralar 7,80 TL seviyelerinde seyrediyor. Yatırımcılar kurdaki yükselişin devam edip etmeyeceğini merak ederken, ekonomist ve ekonomi piyasaları uzmanı Selçuk Geçer’den yeni ve çarpıcı bir iddia daha geldi.

Geçer Doların Durdurulamayacağını İddia Etti

Dolar kurunun önümüzdeki günlerde daha fazla yükseleceğini durdurulamayacağını iddia eden Selçuk Geçer, sosyal medya üzerinden dolardaki ilerleyişi değerlendirdi. Çarpıcı iddialarında Geçer; “Dolar 7,80 seviyesinin üzerine attı kendisini, doların durdurulması mümkün değil. Türkiye’nin makroekonomik siyasi uluslararası sorunu varken, borç bulamazken, önümüzdeki dönemde Türkiye’ye uygulanacak yaptırımlar (ABD’yi ima ederek) ciddi anlamda bizi sıkıntıya sokmaya devam edecek.” sözlerine yer verdi.

Selçuk Geçer: “Dolar 8,80’in Üstünü Zorlayacak”

ABD’den gelecek olan yaptırımların, Türkiye ekonomisini ciddi oranda sıkıntıya sokacağını iddia eden Geçer, ifadelerine; “Dolar kurunda bugün 7,86 yarın 7,90 – 7,95 aralığını görürüz. Faiz çare olur mu, çare olmaz. Yeniden 7,50 – 7,60 lira seviyesine kadar gevşer, tekrar 8 liranın üzerine gelir. Dış ticaret açığına bağlı olarak artan cari açık 40 milyar dolar seviyesine doğru gidiyor… Borçlar kısa vadede 182,5 miyar dolar seviyesine doğru ilerliyor… Altına olan talep de her geçen gün artmaya devam ediyor. Dolar 8,60 – 8,80 liranın üstünü zorlayacak, Euro da kendisini yeniden 10 liranın üstüne atacak ve 11 lira seviyelerini zorlayacak…” sözleri ile devam etti.

Yorum Yap

Yorum Yap